Uber в Україні звинуватили в порушенні інтелектуальних прав - ЗМІ

Вівторок, 12 липня 2016, 16:59

Компанію Uber, яка нещодавно запустила підрозділ в Україні, звинуватили в порушенні інтелектуальних прав.

Про це пише ЛІГА.net.

"Компанії Uber в Україні направлено претензію про порушення патентних і авторських прав", - повідомив користувач Facebook під ім'ям Реб Клімрод. На своїй сторінці в Facebook він називає себе Chief Information Officer (CIO) американської компанії WebTaxi inc.

За його власними словами, Реб Клімрод - це робочий псевдонім, а справжнє ім'я - Дмитро Ракитянський (володар патенту).

Він уточнив, що залишив претензію до Uber на сайті його київського підрозділу в полі для зворотного зв'язку. Якщо американський стартап не відреагує, WebTaxi направить офіційну претензію безпосередньо на адресу Uber Україна.

WebTaxi inc зареєстрована в штаті Делавер в грудні 2015 року, з'ясувало видання. За словами Ракитянського, в США у нього є партнер.

Ракитянський стверджує, що головні особливості його патенту - самостійна реєстрація водія в додатку і робота з клієнтом безпосередньо, без фінансових посередників.

"Клієнти мають можливість бачити і вибирати водія, що знаходиться на карті. Uber копіює функціональність програми, яке захищене патентом і авторським правом в Україні. Захищати права правовласників буде американський адвокат", - уточнив Ракитянський.

Крім зазначеного патенту, він також є власником свідоцтва на реєстрацію авторського права "Інформаційний сервіс автоматизованої взаємодії автоперевізників і клієнтів безпосередньо один з одним".

Ракитянський запевняє, що за 6 місяців додаток встановили 17 000 водіїв у 25 містах України. У проект, за його словами, інвестовано 200 000 дол. І зараз компанія перебуває в пошуку подальших інвестицій для повноцінного старту.

Представник компанії говорить, що проект передбачає фіксовані умови: водій платить сервісу 5 грн в день. Якщо протягом дня немає замовлень, гроші повертаються.

Ще одна відмінність від Uber, за словами Ракитянського, - можливість для водіїв WebTaxi самостійно встановлювати тарифи. Крім того, проект не буде наймати водіїв, а лише надає сервіс для обслуговування клієнтів.

У прес-службі Uber здивовані.

"Якщо чесно, дуже дивний посил. Додаток Uber вперше з'явився на світ у 2009 році і на сьогоднішній день є більш ніж в 470 містах світу. Все права і технології, на основі яких працює додаток Uber, зареєстровані у відповідності з усіма діючими нормами міжнародного законодавства", - коментує менеджер з комунікацій компанії Євгенія Шипова.

Нагадаємо, У Києві нарешті запрацював Uber, про швидку появу якого ЕП писала ще в грудні минулого року.

Як відомо, "Економічна правда" раніше писала "Що необхідно знати про Uber".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!