НКРЕ підвищила тариф на електроенергію для промисловості

Середа, 29 червня 2016, 17:02

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, підвищила тариф на електроенергію для промислових споживачів першого класу на 10%.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив колишній член НКРЕКП Андрій Герус.

"Сьогодні НКРЕКП підняла тариф для промислових споживачів: +10% для 1-го класу, +8,2% для 2-го класу", - написав він.

"У п'ятницю було піднято оптово-ринкову ціну, далі вона має лягти у новий тариф населенню або промисловості. Вибрали промисловість", - додав Герус.

Він зазначив, що це найбільше одноразове підвищення тарифів для промисловості за всю історію НКРЕ. "І це у час задекларованої ліквідації перехресного субсидування", - підсумував Герус.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, підвищила оптово-ринкову ціну електроенергії для промисловості до 1,358 гривень з першого липня.

Як відомо, у березні Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію на 15-20% дорожче.

З урахуванням ПДВ новий тариф для них становитиме близько 130 копійок за 1кВт/год. До цього він становив 118 копійок за 1кВт/год.

За даними експертів, ціна вугілля за формулою "Роттердам +" становить 63 долара за тонну, тоді як ціна за тонну вугілля без формули становить 44,2 долара за тонну.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, закликала Міністерство енергетики і вугільної промисловості запровадити рентну плату на видобуток вугілля.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua