Заборгованість "Укрнафти" зросла до 11 мільярдів - Насіров

Понеділок, 30 травня 2016, 16:50

Державна фіскальна служба констатує збільшення податкової заборгованості найбільшої нафтовидобувної компанії "Укрнафта" до 11 млрд гривень.

Про це повідомив голова ДФС Роман Насіров, передають Українські Новини.

"На сьогодні борг "Укрнафти" становить 11 млрд гривень", - сказав він.

При цьому Насіров зазначив, що ДФС ще чекає сплати боргу від компанії за поточний місяць.

В наступному місяці служба буде обговорювати це питання з урядом, а також з наглядовою радою компанії.

Як повідомлялося, наглядова рада "Укрнафти" 24 травня визнала наявність ознак неплатоспроможності компанії, прийняла рішення пропочаток підготовки до санації і винесення цього питання на затвердження зборів акціонерів 7 липня разом з основними умовами проведення досудової санації.

"Якщо ми не зможемо досягти домовленості з головним кредитором - ДФС, то введення санації втрачає сенс", - сказав після наглядової ради глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

За його словами, тільки вартість відсотків за податковими боргами, накопиченими до приходу влітку відібраного державою нового керівника компанії Марка Роллінса, становить близько 4 млрд гривень в рік.

Коболєв зазначив, що ключовими елементами плану санації повинні стати диференціація ренти, що стягується з цієї компанії, в залежності від світових цін на нафту, відмова Державної фіскальної служби від нарахування пені і штрафів на борги компанії, а також стягнення боргів з дебіторів.

"Укрнафта" є найбільшою нафтовидобувною компанією країни. НАК "Нафтогаз України" належить 50% + 1 акція, групі компаній, пов'язаних з акціонерами Приватбанку, - порядку 42% акцій.

Згідно з неаудованим звітом, "Укрнафта" за 2015 рік отримала чистий збиток 4,91 млрд гривень проти 1,26 млрд гривень чистого прибутку в 2014 році, а її чистий дохід зріс на 3,8% - до 28,94 млрд гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"