У ДФС нагадали, що "Укрнафта" заборгувала 9,6 мільярда гривень

Четвер, 22 жовтня 2015, 13:06

Держфіскальна служба констатує, що станом на 22 жовтня заборгованість "Укрнафта" за податковими платежами становить 9,552 млрд гривень.

Про це в ході розширеної наради з питань погашення податкової заборгованості "Укрнафти" повідомив перший заступник Міжрегіонального головного управління ДФС Євген Бамбізов.

"Для акціонерів ми повідомимо, що сума податкової заборгованості "Укрнафти" становить 9,552 млрд гривень. Це загальна сума, враховуючи і поточну податкову заборгованість", - сказав він.

Крім цього, в компанії існує заборгованість перед держбюджетом у розмірі 1,8 млрд гривень дивідендів за 2011-2013 роки, яка, за словами представника ДФС, не є податковою заборгованістю.

Бамбізов нагадав, що через невиконання компанією договору реструктуризації податкової заборгованості, а саме - невиконання обов'язків по сплаті протягом 2 місяців, на початку жовтня ДФС розірвала цей договір та офіційно повідомила про це "Укрнафта".

За словами Бамбізова, на момент укладання договору реструктуризації передбачалося, що грошовий потік компанії в місяць становитиме близько 5 млрд гривень.

"Ми там дивилися, що плановий грошовий потік становить 5 млрд гривень на місяць (за наданою "Укрнафтою" інформацією)", - сказав він.

При цьому за оцінками мажоритарного акціонера компанії - НАК "Нафтогаз", прогнозний дохід "Укрнафти" може становити максимум 2 млрд гривень на місяць.

"Ми зараз дивимося консолідовану фінансову звітність за попередній рік, підтверджену аудитором, у них дохід 27 млрд гривень. Фактично при тих цінах на нафту - це близько 2,5 млрд на місяць, тобто зараз - це максимум 2 млрд гривень, що вони можуть генерувати на місяць", - сказав виконавчий директор "Нафтогазу" Андрій Пасішник.

За його твердженням, на момент укладання договору про реструктуризацію (серпень 2015) до кінця року "Укрнафта" за прогнозами могла згенерувати близько 8 млрд гривень доходу, при цьому поточні податкові зобов'язання становили б 4-5 млрд гривень.

Виходячи з цього, у представників "Нафтогазу" виникають сумніви відносно економічної обгрунтованості такого договору реструктуризації, оскільки при доході в 8 млрд гривень компанія зобов'язана за цей період погасити заборгованості в розмірі близько 15 млрд гривень.

Як повідомлялося, голова Держфіскальної служби Роман Насіров заявляє, що угода про реструктуризацію податкової заборгованості з найбільшою нафтовидобувною компанією "Укрнафта" на початку жовтня була розірвана у зв'язку з тим, що компанія не виконала своїх зобов'язань за цією угодою у вересні.

Українські новини

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!