У Путіна до кінця червня мають визначитися зі знижкою на газ для України

Середа, 10 червня 2015, 19:54

РФ може дати Україні знижку на газ у третьому кварталі 2015 року, конкретне рішення буде прийнято російською владою в кінці червня.

Про це сказав міністр енергетики РФ Олександр Новак, передає Рейтер.

"Не скажу зараз конкретні цифри. Розмір знижки передбачений формулою, закладеною в контракт між "Газпром" і "Нафтогазом". При ціні за формулою... нижче 330 доларів за тисячу кубометрів - (знижка) до 30%", - сказав Новак.

Конкретне рішення російський уряд прийме наприкінці червня, додав Новак.

У вівторок "Газпром заявив", що прогнозована ціна на газ для України без знижки в третьому кварталі 2015 року становитиме 287,2 долара, а в четвертому кварталі - 262,5 долара за тисячу кубометрів.

Як відомо, 8 червня міністр енергетики України Віктор Демчишин повідомив, що робоча група з тристоронніх газових консультацій Україна-РФ-ЄС на минулому тижні в Брюсселі досягла певних домовленостей щодо продовження "зимового пакету".

Міністр уточнив, що в даний час вже накопичено понад 10,8 млрд куб. м, щодня закачується близько 70 млн куб. м, і до кінця червня в сховищах буде 11,5-11,8 млрд куб. м.

Як сказав Демчишин, імпорт приблизно на 55% забезпечується за рахунок реверсу, а на 45% - за рахунок поставок з Росії, а ще понад 13-15 млн куб. м щоденно закачується українського газу, так як при обсязі видобутку 53-55 млн куб. м на добу споживання становить менше 40 млн куб. м.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!