"Укравтодор" обіцяє засипати всі ями на дорогах до липня

П'ятниця, 22 травня 2015, 18:44

Плановий ямковий ремонт автодоріг, що перебувають на балансі Державного агентства автомобільних доріг, планується завершити до липня поточного року.

Про це журналістам повідомив міністр інфраструктури Андрій Пивоварський у ході робочої поїздки до Чернігівської області, передає УНІАН.

"Враховуючи те, що платежі з Мінфіну та Казначейства надходять нормально, я думаю, в червні ми закінчимо ямковий ремонт на дорогах державного значення. Тоді як по всіх дорогах ситуація складніша, але, я думаю, наприкінці червня - початку липня ми завершимо ремонт усіх доріг на балансі "Укравтодору", - сказав міністр.

За його словами, наразі ступінь виконання ямкового ремонту по Україні становить 40-45%.

Згідно з даними прес-релізу "Укравтодору", розданого журналістам, із початку року дорожники ліквідували 2,2 млн кв. м ям на дорогах загального користування, з яких понад 80%, або 1,8 млн кв. м, було ліквідовано на автодорогах державного значення.

"Із запланованого обсягу видатків загального фонду держбюджету на період березень-травень 2015 року у розмірі 1 млрд грн на цей час "Укравтодору" фактично виділено 731,1 млн гривень", - наголошується в повідомленні.

Станом на початок травня залишок "ямковості на автомобільних дорогах загального користування становив 5,8 млн кв. м, у тому числі 1,4 млн кв. м - на автодорогах державного значення, 4,4 млн кв. м - на дорогах місцевого значення.

Згідно з повідомленням, для того, щоб забезпечити належний проїзд усіма автомобільними дорогами загального користування, потрібно не менш як 3,2 млрд гривень, що дозволить усунути майже 8 млн кв. м ям.

Як зазначає прес-служба "Укравтодору", вартість поточного ремонту дорожнього покриття залежить від розміру вибоїн і застосовуваної технології їх усунення.

Зокрема, ямковий ремонт 1 кв. м щебеневого покриття при глибині вибоїни до 5 см коштує 70-80 гривень, цементобетонного покриття при глибині вибоїни до 5 см - 300-350 гривень, асфальтобетонного покриття при глибині вибоїни до 5 см - 150 до 450 гривень.

Технологія ремонту залежить від розмірів і кількості вибоїн, а також від типу дорожнього покриття і видів матеріалів, його шарів, наявних матеріальних і технічних ресурсів, погодних умов тощо.

Через крайню зношеність близько 4 тисяч км автомобільних доріг загального користування взагалі не підлягають відновленню шляхом проведення ямкового ремонту, і потребують проведення поточного середнього або капітального ремонту або реконструкції, наголосили в прес-службі.

За даними прес-служби, лідерами за обсягом виконаних робіт є дорожні підприємства і організації Одеської і Миколаївської областей, де з початку року відремонтовано 201 тисяч кв. м і 178 тисяч кв. м дорожнього покриття, відповідно.

Найнижчі показники активності - в Чернівецькій, Черкаській, Івано-Франківській та Закарпатській областях: показники обсягів виконаних робіт у цих регіонах не перевищили 50 тисяч кв. м.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!