У нас з "ДТЕК" відносини прості - Демчишин

Четвер, 9 квітня 2015, 15:21

У Міненерговугілля відносини з "ДТЕК" Ріната Ахметова прості.

Про це в інтерв'ю "Українській правді" заявив міністр вугільної промисловості Володимир Демчишин.

"З "ДТЕК" у міністерства відносини дуже прості. Ми говоримо:" Колеги, давайте працювати на ринкових умовах і прозоро". Вони відповідають: "Ми так і робимо, тільки собівартість вугілля розкривати не будемо", - сказав міністр, відповідаючи на питання про причину конфлікту з "ДТЕК".

За його словами, ключова проблема в тому, що в "ДТЕК" весь заробіток саме на вугіллі - там, де у компанії фактична монополія. Де легко ці гроші сховати.

"Адже у вугільній галузі мало хто розбирається. Більш того, знають тільки, що є державні шахти, які видобувають дороге вугілля. А те, що Ахметов свого часу приватизував найкращі шахти - не знають", - заявив міністр.

Крім того, Демчишин зазначив, що, незважаючи на те, що компанія інвестувала в куплені або взяті в оренду у держави компанії багато коштів, у результаті вона стала монополістом.

"Ми можемо повернутися в історію, подивитися, як "ДТЕК" завойовував свої активи, при якій владі, яким це чином робилося... Так, компанія інвестувала в куплені або взяті в оренду у держави компанії багато коштів. Але в підсумку вона виросла до монополіста. А держава повинна монополії контролювати. Просто раніше цього ніхто не робив", - зазначив міністр.

За його словами, насправді монополіста жорстко контролюють в будь-якій країні. У деяких - монополіям наказують продати частину активів, в інших країнах - визначають рівень прибутковості.

"Протягом останніх шести місяців ми обговорювали бачення стратегії розвитку галузі та компанії (ДТЕК - УП) роль в цьому. Більше того, неодноразово пропонували вибрати пріоритетний варіант контролю монополії. Але вони так не хочуть. Вони хочуть, щоб все було, як раніше: коли можна призначити лояльного міністра і керівника НКРЕ - а ті брали б вигідні компанії рішення", - підсумував Демчишин.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!