"Нафтогаз" припиняє подачу газу боржникам

Понеділок, 27 квітня 2015, 15:11

НАК "Нафтогаз України" розпочала припинення постачання газу для підприємств, що мають заборгованість за спожитий газ.

Про це йдеться в офіційному повідомленні НАК.

Як зазначається, по закінченню опалювального сезону "Нафтогаз" розіслав боржникам відповідні повідомлення та направив газорозподільчим підприємствам доручення на відключення від газопостачання компаній, які мають заборгованість за спожитий газ.

"Станом на 24 квітня загальна сума заборгованості за газ перед "Нафтогазом" з боку підприємств, що виробляють електроенергію (ТЕЦ), теплову енергію (ТКЕ) становить 21,9 млрд грн. У порівнянні з початком року ця сума збільшилася на 69%. При цьому найбільшу суму заборгованості накопичили підприємства ТЕЦ та ТКЕ в м. Київ (3,9 млрд грн), Донецькій (4,4 млрд грн), Дніпропетровській (3,6 млрд грн) та Харківській (1,8 млрд грн) областях", - йдеться у повідомленні.

Найбільшим боржником "Нафтогазу" є ПАТ "Київенерго": станом на 24 квітня 2015 року. товариство заборгувало 3,7 млрд грн за спожитий газ.

"Київенерго" купує в "Нафтогазу" газ для двох цілей: виробництва електроенергії та виробництва тепла (опалення та гарячої води). 

За газ, поставлений "Київенерго" для виробництва електроенергії, компанія не заплатила Нафтогазу 2,5 млрд грн, в т.ч. 1,8 млрд грн за 2015 р. В поточному році за газ для виробництва електроенергії "Київенерго" не заплатило Нафтогазу нічого, йдеться у повідомленні.

За газ для виробництва тепла "Київенерго" винне "Нафтогазу" 1,2 млрд грн, в т.ч. 0,7 млрд грн за 2015 рік. Рівень розрахунків "Київенерго" за газ для виробництва тепла в 2015 р. складає близько 80%.

"Постійне нарощування заборгованості з боку великих споживачів залишає Нафтогаз без коштів на закупівлю газу. При цьому населення сумлінно сплачує рахунки. І саме воно найбільше страждає від недобросовісної політики підприємств–боржників. Для того, щоб мати можливість гарантовано постачати газ на потреби населення, "Нафтогаз" вимушений запровадити жорстку політику відключень підприємств-неплатників", - зазначив голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!