Суд стягнув з "Борисполя" майже 40 мільйонів заборгованості

П'ятниця, 13 лютого 2015, 12:50

Суд стягнув з ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" на користь ПАТ "Будівельне управління №813" 39,74 млн гривень заборгованості.

Про це свідчить рішення Господарського суду Київської області від 5 лютого, пишуть "Наші гроші".

Як зазначається, ці кошти будуть стягнуті з рахунку у "Фінбанку", який аеропорт відкрив на користь фірми у формі безвідкличного акредитиву у рамках договору.

29 грудня 2012 року "Бориспіль" і ПАТ "Будівельне управління №813" уклали договір генпідряду. Підприємство зобов’язалося побудувати в аеропорту паркінг. Договірна ціна робіт - 423,85 млн грн.

Фірма заявила, що у серпні-жовтні 2014 року виконала роботи і змонтувала обладнання на суму 39,74 млн грн. Однак аеропорт відмовився підписувати акти приймання робіт і відповідно не оплатив їх.

Представники аеропорту послалися на те, що документація була неналежним чином оформлена, а наведені в цих актах роботи не входять до складу робіт, передбачених кошторисною документацією.

Крім того, в суді представники аеропорту заявили, що фірма отримала 148,27 млн грн попередньої оплати, і станом на 19.01.2015 залишок невикористаного авансу договору становить 93,45 млн грн, оскільки відсутні документи на підтвердження факту виконання робіт на цю суму.

Суд вважає відмову аеропорту підписувати акти немотивованою, оскільки в ній не наведено які роботи, в якому обсязі і в чому не відповідають кошторисній документації. При цьому, по суті наведених в актах робіт аеропорт зауважень не надав, факт виконання робіт не заперечував.

Також суд вказує, що оскільки будівництво паркінгу не могло бути закінчене до початку Чемпіонату Євро-2012 з футболу, то було вирішено на час його проведення влаштувати перехід з другого поверху терміналу D до автостоянки. Це було оформлено окремим проектом, а всі додаткові роботи мали бути враховані при визначенні загальної вартості будівництва. Суд вказує, що аеропорт про ці зміни знав і затвердив їх.

Станом на квітень 2011 року загальна кошторисна вартість будівництва паркінгу у "Борисполі" становила 395 млн грн. А станом на кінець 2012 року – 518,05 млн грн.

Основним власниками київського ПАТ "Будівельне управління №813" є ТОВ "Альфадорбуд" з будівельної корпорації "Золоті ворота".

"Альфадорбуд" був крупним державним підрядником з будівництва доріг часів Віктора Януковича.

Донедавна засновником "Альфадорбуду" був віце-президент корпорації "Золоті ворота" Віктор Ящук. Разом зі зміною власника змінилася і прописка фірми: тепер "Альфадорбуд" зареєстрований не у Києві, а у Севастополі в окупованому Криму. Нинішнім засновником "Альфадорбуду" є лондонська компанія "Фортсон Констракшн Лтд.".

За даними ЗМІ, зміна засновників пов’язана із заборгованістю фірм з групи "Альфадорбуду" перед "Ощадбанком" на 409 млн грн за кредитами.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!