Нова програма з МВФ знімає питання про можливий дефолт України - Яресько

П'ятниця, 13 лютого 2015, 10:35

Реалізація нової програми співпраці з МВФ знімає питання про можливий дефолт України, країна як і раніше виконує усі взяті на себе зовнішні фінансові зобов'язання.

Про це заявила в ефірі телеканалу CNN міністр фінансів України Наталія Яресько, пише "УНІАН".

 "Зараз для нас важливо стабілізувати економіку, відновити довіру до банківської системи, наростити резерви Національного банку і запевнити (інвесторів) у тому, що ми виконуємо свої зобов'язання, - сказала Яресько. - Україна і раніше виконувала свої поточні зобов'язання, однак з новим пакетом (від МВФ) це (питання дефолту) більше не питання".

При цьому Яресько підкреслила, що ризики виконання програми з МВФ, безперечно, є.

МВФ ДАВ ГРОШІ БЕЗ РЕФОРМ

 "Ризики є завжди. І головний ризик - ситуація на сході України, - сказала Яресько. - Водночас програма реформ, узгоджена з МВФ, - це програма реформ уряду і президента. Це структурні реформи, які необхідні Україні. Їх непросто утілюватиме, і для цього нам буде потрібна підтримка парламенту і народу України".

Міністр фінансів також наголосила, що основні напрямки роботи - це в першу чергу боротьба з корупцією, проведення судової реформи, фіскальної реформи, скорочення витрат, насамперед на управлінський апарат.

"Треба розуміти, що українці переживають економічний спад дев'ять кварталів поспіль, і тому питання, наприклад, жорсткої економії переживалися і раніше. Інша справа, що нам буде потрібно ще трохи терпіння і розуміння", - сказала Яресько.

Як повідомлялося, 12 лютого уряд України і ключовий кредитор країни - Міжнародний валютний фонд узгодили меморандум нової програми співпраці терміном на 4 роки і обсягом фінансування 17,5 млрд дол.

Крім того, голова МВФ Крістін Лагард заявила, що цей крок стане доленосним в економічному розвитку України, він вимагає жорстких реформ, але відкриє доступ до нових джерел фінансування, обсяг яких у найближчі 4 року може становити до 40 млрд дол.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!