"Газпром" відмовився назвати дату відновлення постачання газу в Україну

Середа, 3 грудня 2014, 14:59

Російський газовий монополіст "Газпром" відмовився повідомити дату відновлення постачання газу в Україну у випадку отримання передплати.

Про це повідомляє "УНІАН".

Зокрема, відповідаючи на питання, коли російський "Газпром" може відновити постачання газу в Україну після отримання передоплати, у компанії повідомили: "Без коментарів".

Як повідомлялося, 3 грудня міністр енергетики і вугільної промисловості Володимир Демчишин повідомив, що Україна через холодну погоду може вже сьогодні, 3 грудня, здійснити передплату "Газпрому" для початку постачання російського газу.

Як повідомлялося, що "Газпром" вже направив "Нафтогазу України" рахунок на поставку газу в грудні.

Раніше Україна заявляла, що може обмежитися закупівлями до 1,5 млрд куб. м російського газу в 2014 році і до 1 млрд куб. м у першому кварталі 2015 року, проте конкретні обсяги будуть визначатися в залежності від погодних умов і обсягів закупівлі газу по реверсу.

Згідно з брюссельськими угодами, до кінця поточного року ціна російського газу для України становить 378 долара за 1 тис. куб. м, а в першому кварталі наступного року - 368 долара за 1 тис. куб. м. "Нафтогаз України" буде купувати його за передоплатою.

Умовою покупки газу в першому кварталі 2015 є погашення до кінця 2014 року 1,65 млрд долара боргу за попередні поставки.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!