У Росії пропонують компенсувати олігархам втрати від санкцій

Четвер, 9 жовтня 2014, 11:11

Держдума прийняла в першому читанні законопроект про державні компенсації російським громадянам і компаніям, що постраждали від неправомірних рішень іноземних судів. 

Про це пише "ИТАР-ТАСС".

Проект закону був підтриманий тільки голосами фракції "Єдина Росія".

За документ проголосували 233 депутати, 202 - проти, двоє - утрималися.

Відповідно до законопроекту, винесення іноземними судами рішень у справах, які повинні бути розглянуті російськими судами, "визнається втручанням в компетенцію судів, а також порушенням суверенітету РФ".

"Такі судові акти іноземних судів визнаються завідомо неправосудними", - йдеться в супровідних документах.

У зв'язку з цим проектом закону пропонується надати громадянам РФ і російським організаціям можливість отримання компенсації за порушення права на розгляд справи компетентним судом РФ".

Для присудження такої компенсації особа, щодо якої іноземним судом винесено рішення, має звернутися до російського суду загальної юрисдикції або Арбітражний суд з відповідною заявою.

Варто відзначити, що міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв виступав проти даного законопроекту, називаючи його "​​контрпродуктивним".

У російських ЗМІ цей документ вже встигли назвати "законом Роттенберга", адже саме близький до Володимира Путіна олігарх Аркадій Роттенберг отримає можливість вимагати найбільшу суму компенсацій.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!