Уряд планує скоротити кількість центральних органів з 80 до 20

Четвер, 31 липня 2014, 12:59

Витрати держбюджету на утримання різноманітних інспекцій та контролюючих органів складають понад 24 мільярда гривень на рік, в цих структурах працюють тисячі людей, і в той же час за рахунок хабарів щорічно виводиться в тінь, за різними оцінками, майже 100 мільярдів гривень.

Про це йшлося на розширеній нараді під головуванням віце-прем’єра Володимира Гройсмана за участі міністрів, представників міністерств та контролюючих органів, на якій обговорювалось питання скорочення кількості центральних органів виконавчої влади., повідомляє прес-служба Кабміну.

Напередодні прем’єр-міністр Арсеній Яценюк дав доручення на 70% скоротити  витрати на утримання органів центральної виконавчої влади, які здійснюють контрольно-наглядові повноваження.

"Тиск на бізнес, що сповільнює економічних розвиток і призводить до вимивання коштів з економіки держави - нам необхідно ліквідувати цей тіньовий сегмент", - зазначив  Володимир Гройсман.

За його словами, з 80 різноманітних інспекцій, контролюючих органів та департаментів контролю у міністерствах має залишитися не більше, ніж 20 контролюючих інстанцій.

"В 4 рази оптимізуємо кількість інспекцій, чисельність держслужбовців, відповідно зменшиться фінансування", - зазначив він.

Гройсман оголосив про формування робочої групи з представників органів виконавчої влади, яка вже на початку наступного тижня має сформувати пропозиції щодо переліку тих функцій контролю, які необхідно здійснювати в найважливіших секторальних напрямках.

"Під необхідні функції будемо формувати структуру, тобто кількість інспекцій, чисельність персоналу, фінансування", - підкреслив віце-прем'єр-міністр.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!