У Азарова почали "задобрювати" малий та середній бізнес

П'ятниця, 24 січня 2014, 18:51

Кабінет міністрів пропонує Верховній раді затвердити програму розвитку малого та середнього підприємництва на 2014-2024 роки.

Про це йдеться в проекті закону №4003, опублікованому на парламентському порталі 21 січня.

Як наголошується, ініціатором законопроекту виступив прем'єр-міністр Микола Азаров.

Згідно з пояснювальною запискою, в законопроекті передбачені комплексні заходи, спрямовані на розвиток малого та середнього бізнесу.

Зокрема, заплановано розширення можливостей доступу суб'єктів бізнесу до отримання кредитних ресурсів, сприяння розвитку інфраструктури підтримки малого та середнього підприємництва, підтримка експортної діяльності.

Крім того, передбачається розвиток соціальної відповідальності бізнесу на добровільних засадах, вдосконалення системи професійної освіти, підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, співпраця між державою, приватним сектором та громадськими організаціями у сфері навчання підприємництву.

На думку авторів законопроекту, сьогодні є цілий комплекс проблем, які заважають розвитку бізнесу в Україні.

Зокрема, це складність доступу до фінансових ресурсів, наявність адміністративних бар'єрів, недостатньо розвинена система інфраструктури підтримки підприємництва та недосконала система держконтролю.

У пояснювальній записці зазначається, що програма розвитку має сприяти вирішенню проблем.

Зокрема, розвитку та підвищенню конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва на вітчизняному та світовому ринку шляхом впровадження інноваційних технологій, поліпшення бізнес-клімату та створення позитивного іміджу для залучення інвестицій, створення робочих місць і зниження рівня безробіття.

Крім того, очікується, що реалізація програми призведе до активізації фінансово-кредитних та інвестиційних механізмів, насиченню товарних ринків високоякісною конкурентоспроможною продукцією, розвитку інфраструктури підтримки малого та середнього підприємництва в регіонах.

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!