Shell планує продаж активів на 30 мільярдів доларів

Понеділок, 23 грудня 2013, 20:48

За оцінками аналітиків JP Morgan, Royal Dutch Shell планує масштабну продаж активів в 2014 році.

Про це пише британське видання Telegraph з посиланням на клієнтську записку аналітика JP Morgan Cazenove, передають "Вести.ru".

За даними видання, продаж активів пройде в рамках довгострокового скорочення інвестпрограми концерну.

Shell планує продати свої активи в Woodside Petroulem загальним обсягом 7 млрд доларів. Це друга за величиною нафтогазова компанія Австралії.

Крім того, концерн збирається позбутися активів в 2 млрд доларів в Нігерії, а також від низки інших активів на суму в 20 млрд доларів.

Загальний обсяг продажу активів, за оцінками JP Morgan Cazenove, складе 30 млрд доларів. У разі якщо дані оцінки підтвердяться, це стане найбільшою продажем активів в історії Shell.

Прогнози аналітиків JP Morgan Cazenove засновані на оцінці коштів, які необхідні для реалізації інвестпрограми Shell в найближчі роки.

Як повідомляється, акції Royal Dutch Shell продемонстрували досить слабку динаміку в 2013 році, не зумівши показати скільки-небудь помітного зростання. При цьому капітальні витрати компанії помітно зросли.

Звітність за III квартал, яка вийшла в кінці жовтня 2013 року розчарувала ринок: прибуток впав на 32% в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. На цьому тлі котирування Royal Dutch Shell впали до своїх мінімальних рівнів за останні два роки.

"Ми відчуваємо певні труднощі через слабкі результати в сегменті переробки. Також є проблеми із забезпеченням безпеки і зниженням видобутку в Нігерії", - зазначив головний виконавчий директор Royal Dutch Shell Пітер Возер.

Возер іде з посади голови концерну, місце головного виконавчого директора в січні 2014 займе Бен ван Берден.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!