У Ялтинського заповідника відбирають 700 га цінних земель – екологи

Понеділок, 23 вересня 2013, 17:46

Під прикриттям будівництва газопроводу із Ялтинського заповідника вилучають 700 га цінних земель.

Про це повідомляє екологічна група "Печеніги".

Як зазначається в повідомленні, у 2013 році без будь-яких законних підстав близько 100 га земель Ялтинського заповідника опинилися в користуванні сторонніх власників.

За інформацією екологів, органи місцевого самоврядування Великої Ялти продовжують незаконні відчуження територій заповідника - відповідно до проектів генеральних планів Кореїза, Ялти і Алупки, які передбачають розширення даних населених.

"Алупка вже приступила до їх незаконного освоєння, проект генерального плану Кореїза передбачає його розширення на 452 заповідних гектари, Ялту за рахунок земель заповідника передбачається розширити на 400 га", - йдеться в повідомленні.

Однак, найбільш кардинальні зміни конфігурації заповідника, кажуть екологи, передбачає розроблений в 2012 року "Проект зміни меж і розширення Ялтинського гірсько-лісового природного заповідника".

"Відповідно до нього більше 700 гектар субтропічних природних комплексів заповідника обміняють на ділянки гірського поясу, представлені яйлами й старовіковими буковими лісами. Процедурно це має виглядати як вилучення із заповідника субтропічних ділянок, що узаконить більшість згаданих вище захоплень земель та включення до нього гірських", - пояснюють "Печеніги".

"Фактично, під прикриттям охорони одних цінних територій робляться спроби "роззаповідати" інші - не менш цінні, унікальні для України, субтропічні ділянки", - додають вони.

За даними екологічної групи, підставою для розробки "проекту розширення Ялтинського заповідника" стало доручення президента України від 08.08.2011 "Про розроблення пропозицій щодо розширення Ялтинського гірсько-лісового природного заповідника".

Кошти на розробку даної документації - 1,788 млн гривень, були виділені з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища. Тендер на розробку проекту виграло ТОВ "Торсистем Бутзбах Груп-Україна", яке до цього спеціалізувалося на оптовій торгівлі.

На підставі цієї документації Мінприроди підготувало відповідний проект указу президента. Нововведеннями цього документу стало "упорядкування" території заповідника і виділення 712,74 гектар для прокладки магістрального газопроводу "Ялта-Форос-Севастополь".

Як зазначають "печеніги", у 2005 році при подібних же обставинах газопровід вимагав близько 50 га. Ще близько 50 га може бути вилучено для організації полігону побутових відходів Ялти і будівництво дороги.

"Звідки з'явилася потреба вилучити ще близько 600 га, і на які потреби вони будуть використовуватися – питання риторичне", - підкреслюється в повідомленні.

На даний момент проект указу знаходиться на доопрацюванні.

В екологічній групі наголошують, що 9 лютого поточного року відправили відкрите звернення до президента з проханням щодо введення мораторію на виділення земель з Ялтинського гірничо-лісового природного заповідника.

Утім, ця вимога, за їх словами, була проігнорована – "підготовка до зміни конфігурації заповідника не припинялася весь цей рік".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!