YouTube вводитиме платну підписку на канали

Понеділок, 6 травня 2013, 14:02

Відеосервіс YouTube планує розпочати надання користувачам платної підписки приблизно на 50 своїх каналів вартістю 1,99 долара в місяць.

Про це пишуть "Вести економіки" з посиланням на The Financial Times.

Згідно з повідомленням, платна контент-платформа дозволить самій Google і постачальникам відео розділяти дохід від відеотрансляції.

Крім того, YouTube таким чином отримає нове джерело доходу, яке не залежатиме від показів реклами.

Раніше повідомлялося, що близько 45% виручки YouTube буде забирати собі, інша частина коштів буде розподілятися між виробниками контенту.

Монетизація контенту, задумана корпорацією Google, якій належить YouTube, - це спроба відшукати джерела доходу, відмінні від основного бізнесу інтернет-гіганта, зав'язаного на пошуковій рекламі, яка, наприклад, в IV кварталі минулого року принесла йому 96% доходу.

Функція доставки платного контенту стане додатковим джерелом прибутку для сервісу YouTube, який в даний час заробляє в основному за рахунок демонстрації реклами у вигляді банерів, а також усередині відеороликів (модель pre-roll).

За оцінками eMarketer, прибуток від цифрової відеореклами збільшиться за рік до 4,14 млрд доларів в 2013 році, і велика частина цієї виручки припадає на YouTube.

Аналітики очікують зростання доходів від рекламних оголошень в YouTube до 2 млрд доларів до кінця 2013 р. За кілька наступних років цей показник може досягти 15 млрд доларів.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.