Уряд заблокував рахунки вищих навчальних закладів

П'ятниця, 9 листопада 2012, 19:04

Вищі навчальні заклади відчувають гострий дефіцит коштів через недофінансування галузі і блокування казначейством їхніх власних рахунків.

Про це заявив голова громадської ради освітян і науковців України, екс-міністр освіти Станіслав Ніколаєнко, передає "Радіо Свобода".

"З другої половини вересня казначейство заблокувало рахунки університетів та інших навчальних закладів. Навчальні заклади не можуть використовувати власні кошти, які вони отримують за платне навчання, оренду приміщень чи надання інших платних послуг. Ось приклад, два університети перерахували по півмільйона та півтора мільйона гривень й зараз мусять розплатитися за ремонти дахів й підготовку опалювального сезону. Але ці кошти для них заблоковані й їм нараховують штрафні санкції", – розповів Ніколаєнко.

За словами екс-міністра, така ситуація "на сході, заході й у центрі України". Виші не отримують грошей уже кілька місяців і не можуть заплатити за комунальні послуги і теплопостачання, а також розрахуватися за ремонти гуртожитків й інших приміщень.

Голова громадської ради освітян вважає, що причиною кризової ситуації з фінансуванням вишів є великий дефіцит бюджету. "Гроші забрали на вибори, а тепер навіть власні кошти університетів забирають на те, щоб  покрити основні статті видатків – зарплати та стипендії", – сказав Ніколаєнко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"