Україна завойовуватиме ринок збуту сої ЄС та Азії

Понеділок, 5 листопада 2012, 15:30

В Україні спостерігається стійка тенденція до збільшення посівних площ та нарощення валових зборів сої.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, передає прес-служба відомства.

Вітчизняні аграрії щороку збільшують посівні площі та валовий збір сої. Так, за даними регіонів, цьогоріч сільгоспвиробники зберуть близько 2,3 мільйона тонн сої.

Також цього року Україна планує експортувати близько 1,7 мільйона тонн цієї олійної на суму 1,1 мільярда доларів, залишаючись у першій десятці провідних країн-експортерів сої.

На початок листопада, аграрії намолотили 2,1 мільйона тонн сої з площі 1,3 мільйона гектарів, що становить 91% прогнозу.

"Для нас дуже важливо, що зростає обсяг виробництва сої, адже це культура експортоорієнтована. Зокрема, цього року планується зібрати близько 2,3 мільйона тонн сої та експортувати близько 1,7 мільйона тонн цієї культури на загальну суму понад 1,1 мільярда доларів. Таким чином, Україна збереже свої позиції у провідній десятці країн експортерів сої, а також продовжить завойовувати ринки ЄС та країн Азії", − зазначив Присяжнюк.

Також міністр поінформував, що з початку маркетингового року українські сільгоспвиробники експортували понад 300 тисяч тонн сої, що в 2,5 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!