Зернотрейдери готові зупинити експорт пшениці

П'ятниця, 23 листопада 2012, 18:45

Зернотрейдери готові зупинити експорт продовольчої пшениці внаслідок досягнення позначки в 5,2 млн тонн із обумовлених, згідно з Меморандумом про взаєморозуміння між Мінагропродом і зернотрейдерами, 5,5 млн тонн.

Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

"Схема співпраці ефективна, оскільки всі сторони виконують один перед одним зобов'язання, не завдаючи взаємних збитків. Ми готові зупинити експорт продовольчої пшениці", - сказав у ході зустрічі президент Української зернової асоціації Володимир Клименко.

Його позицію підтримав президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, зазначивши, що можливості для експорту продовольчої пшениці на сьогоднішній день майже вичерпано.

Як випливає з доповнення до Меморандуму, підписаного Мінагропродом і учасниками зернового ринку 15 листопада цього року, який визначив граничний експорт пшениці обсягом 5,5 млн тонн, подальші перспективи експорту зерна сторони розглянуть на нараді 1 грудня.

За інформацією Мінагропроду, до 23 листопада з України експортовано 11,1 млн тонн зерна, зокрема пшениці - 5,2 млн тонн, кукурудзи - 3,9 млн тонн, ячменю - 1,7 млн тонн.

Міністерство очікує, що загалом експорт зерна цього маркетингового року становитиме 21-22 млн тонн.

Як повідомлялося, раніше Мінагропрод і зернотрейдери домовилися про безперешкодний експорт із України з липня по грудень поточного року 5,5 млн тонн пшениці.

Міністерство планує після досягнення цього обсягу обговорити з учасниками ринку подальшу долю експорту цієї культури, не виключаючи введення обмежень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!