Кіпр просить грошей у ЄС

Понеділок, 17 вересня 2012, 20:17

Кіпр звернувся до європейського стабілізаційного фонду за фінансовою допомогою.

Програму порятунку можуть затвердити вже у жовтні, передає "Німецька хвиля", посилаючись на видання Handelsblatt.

Кіпр заявив, що потребує рекапіталізації його банків з фонду ESM.

"Нам дуже важливо, щоб ESM з 2013 року напряму рекапіталізував наші банки",- заявив керівник кіпрського центробанку Панікос Деметріадіс в інтерв'ю німецькому виданню.

Причиною кризи є те, що кіпрські банки зазнають великих збитків з грецькими державними облігаціями.

На початку липня Кіпр почав головувати у Раді Європейського союзу на піврічний термін і, таким чином, став першою країною, яка одночасно проводить засідання рад міністрів ЄС та розраховує на допомогу з стабілізаційного фонду Єврозони.

Кіпр звертається не лише за кредитами для банків, але й проситься повністю під захист стабілізаційного механізму Єврозони.

Відповідний запит влада країни зробила ще у червні, і, як очікується, рішення буде ухвалено найближчим часом.

Міністр фінансів Вассос Шіарлі сказав, що розраховує на погодження "трійки" - ЄС, Європейського центробанку та МВФ - протягом одного місяця.

Потрапляння під рятувальну парасольку ЄС означає, що Кіпр муситиме не лише провести реструктуризацію своїх фінансових інститутів, але й виконати приписи ЄС з політики заощадження та реформ.

Передбачається, що Євросоюз зажадає від Кіпру скорочення зарплат держслужбовцям та соціальних виплат, підвищення ПДВ та приватизації напівдержавних установ.

Кіпр відомий насамперед як держава низьких податків, де зареєстрована власність у тому числі багатьох українських підприємців.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!