З початку року банки повернули НБУ кредити рефінансування на 4 мільярди

Субота, 16 червня 2012, 13:34

Станом на 13 червня з початку року банки погасили перед НБУ кредити рефінансування обсягом 4 млрд 4ривень.

Про це заявив директор департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст під час круглого столу «Доступне та комфортне житло: як працюють механізми зниження ставок за кредитами на придбання та ремонт житла?», пмше «Дзеркало тижня. Україна».

Представник центробанку нагадав, що на сьогодні згідно програми співпраці з МВФ НБУ видає рефінансування під заставу державних цінних паперів.

Це операції РЕПО терміном до 60 днів та регулярні тендери, на яких учасники ринку можуть отримати під заставу ОВДП кредити на термін від 2 тижнів до 3 місяців. Ці інструменти використовуються учасниками ринку, передусім, для закриття короткострокових розривів у ліквідності.

Говорячи про перспективи включення іпотечних облігацій, які випускатиме у т.ч. Агентство з рефінансування житлових кредитів, у перелік інструментів, що можуть виступати заставою за рефінансуванням, Дубихвіст повідомив, що регулятор розгляне цей варіант.

«Ми вивчаємо різні механізми, які нам пропонують, для того, щоб зробити ці облігації цікавими. Безумовно, папери, які не просто бланкові, а які мають додатковий захист інвестора, набагато надійніші від будь-якої корпоративної облігації, яка обертається на ринку», - зазначив представник НБУ.\

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!