Інвестори вперше за рік проігнорували бонди України

Четвер, 17 травня 2012, 20:50

Інвестори вперше цього року проігнорували розміщення облігацій внутрішньої держпозики України: Мінфін не отримав жодної заявки на придбання нових паперів на аукціонах у четвер, які відбулися після великого погашення внутрішнього боргу і напередодні пікових виплат за зовнішнім.

Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на прес-службу відомства.

У середу Мінфін погасив тримісячні облігації на суму приблизно 2,7 млрд гривень і аналітики вважали, що частина ці грошей буде реінвестована в нові зобов'язання.

Мінфін пропонував до розміщення в четвер чотири випуски облігацій термінами обігу один рік, три роки, п'ять і сім років.

В ході попереднього розміщення 15 травня в бюджет вдалося залучити 1,663 млрд гривень (208 млн доларів), завдяки розміщенню стандартних гривневих облігацій зверненням один рік під 14%, на сім років під 14,13% і трирічних паперів в гривні, номінальна вартість яких індексується при погашення на зміну курсу гривні до долара, під 9,3%.

Позбавлений доступу на міжнародні ринки капіталу, Мінфін розраховував профінансувати значну частину бюджетних і боргових платежів за рахунок залучень на внутрішньому ринку.

З червня потреби в додаткових ресурсах різко зростуть.

Втілення в життя щедрих соціальних обіцянок, виданих президентом Віктором Януковичем напередодні жовтневих парламентських виборів уряд оцінив у більш ніж 20 млрд гривень.

Крім того, на початку червня Мінфін має повернути 2 млрд доларів, взятих у кредит у російського ВТБ Капітал, структури банку ВТБ, а наприкінці місяця погасити євробонди на 500 млн доларів.

В цілому погашення боргу в червні зросте до 23,61 млрд гривень з 2,96 мільярда в травні.

Відомство розраховувало позичити у травні 20,5 млрд гривень на внутрішньому і зовнішньому ринках, але з початку місяця продані ОВДП на суму трохи більше 2,7 мільярда.

Мінфін відклав з березня на травень анонсований випуск євробондів на 1,5 млрд доларів, проте дату не розкриває.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!