Депозитні ставки у національній валюті продовжують зростати

Середа, 4 квітня 2012, 09:48

Всупереч обіцянкам учасників ринку знизити відсоткові ставки по гривневих депозитах, на початку року прибутковість вкладів у національній валюті продовжила зростання.

Індекс UIRD, що розраховується на основі даних 30 найбільших власників депозитів фізичних осіб, показав, що середня ставка за річним гривневим вкладом додала в I кварталі 0,6 відсоткового пункту (в. п.), пише "Коммерсант-Украина".

Піднявшись за два дні квітня ще на 0,5 в. п., індекс вчора 3 квітня досяг максимуму - 16,3% - з моменту початку свого розрахунку в травні 2011 року.

Безумовно, це нижче передноворічних 23-25​​% річних, які пропонували деякі установи, однак середня ринкова ціна ресурсу не тільки не впала, а й продовжує повільно підвищуватися.

Реклама:

За даними компанії "Простобанк консалтинг", дорожче всіх кошти залучають банк "Перший" - 23% річних, Єврогазбанк - 22% і "Таврика" - 21,5%.

Найбільші кредитні установи готові залучати ресурс за нижчою ціною.

Лідер ринку за обсягом депозитів населення - ПриватБанк - залучає їх під середньоринкові 16%.

Менше пропонує Райффайзен Банк Аваль - 14,75%.

Основною причиною зміни стратегії банків є загальна нестабільна ситуація на фінансовому ринку.

"В минулому році макроекономічні показники зростали. Тому ставки за депозитами і, відповідно, кредитами падали. Зараз ситуація нестабільна, все стало більше залежати від курсу іноземних валют та ситуації на зовнішніх ринках, тому коливання тримають ринок в тонусі і не дають банкірам опускати ставки" , - відзначає голова правління банку "Хрещатик" Дмитро Гриджук.

Тому в найближчому майбутньому ситуація навряд чи кардинально зміниться, вважають учасники ринку.

"Позичальники, які приходять в банки, і корпоративні клієнти демонструють низькі показники. Банки не поспішають віддавати їм свій запас ліквідності, а, навпаки, вважають за краще його нарощувати, - говорить генеральний директор Платинум Банку Грег Краснов. - Передвиборчі очікування теж дають про себе знати, тому найближчим часом не слід очікувати різкого зниження ставок".

Зниження прибутковості банкіри гарантовано прогнозують тільки валютним депозитам.

Національний банк з метою дедоларизації економіки з 31 березня підвищив на 0,5% резервування під поточні валютні рахунки юридичних та фізичних осіб - до 8,5% і короткострокових валютних вкладів - до 8%.

Крім того, після вступу в силу нового закону про систему гарантування вкладів фізосіб у Фонду гарантування вкладів буде можливість ввести диференційовані збори для депозитів у різних валютах.

Для вкладів у гривні він залишиться на колишньому рівні - 0,5%, а для валютних депозитів може становити 0,8%.

Це призведе до зниження інтересу банкірів до залучення коштів в іноземних валютах.

"Уже зараз ми щомісяця знижуємо ставки по депозитах в іноземній валюті на 1%", - повідомляє перший заступник голови правління Укргазбанку Станіслав Шлапак.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: