Росія готова ще на 7-10% скинути Європі ціну на газ

Понеділок, 13 лютого 2012, 13:08

ВАТ "Газпром" може піти на 7-10% зниження ціни газу для Євросоюзу, якщо його країни-учасниці збільшать обсяги закупівель.

Така можливість розглядалася на Дні інвестора, що пройшов у Москві за участю російського газового монополіста, повідомляє ТСН.

За даними закордонних ЗМІ, керівництво "Газпрому" на зустрічі поінформувало про переговори про зниження ціни газу з компаніями RWE, Shell Energy Europe, E.ON, Eni, GWH Gashandel, Centrex, EGL, GasTerra, Dong, і польською PGNiG.

Як відомо, у 2011 році "Газпром" продав в країни далекого зарубіжжя 150 млрд кубометрів газу за середньою ціною 384 долари за тисячу кубометрів.

За оцінками компанії, у 2012 році середня ціна блакитного палива складе 415 доларів, що менше на долар (на 101 долар з урахуванням харківських знижок) від тієї ціни, яку платить Україна.

Як повідомлялося, скорочення обсягів постачання російського газу до Європи через сильні морози підірвало репутацію "Газпрому" в очах європейських споживачів.

Тимчасове зниження наприкінці січня - на початку лютого постачання газу до дев'яти країн ЄС і Туреччини, а також суперечлива інформаційна політика Москви, яка спочатку заперечувала скорочення обсягів прокачування, а потім звинувачувала в усьому Україну, знову примусили Євросоюз і частково Німеччину замислитися над питанням про надійність Росії як постачальника енергоресурсів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!