МВФ побоюється повторення "великої депресії" у світі

Понеділок, 23 січня 2012, 18:09

Світова економіка може "повторити досвід 1930-х років", якщо Європа не впорається з борговою кризою, а провідні економіки світу, США й Китай, не підтримають економічне зростання.

Таку думку висловила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард на заході Німецької ради з міжнародних відносин, повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на MarketWatch.

Напередодні Світового економічного форуму в Давосі й саміту голів держав Євросоюзу (30 січня) вона закликала європейських лідерів вжити заходи з підтримки економічного зростання, поглиблення інтеграції в єврозоні й створення додаткових бар'єрів на шляху поширення кризи.

"Фальстартам і напівзаходам, які були поширені торік", слід покласти край, сказала голова МВФ.

"Нам слід розуміти, що даний момент є визначальним", - заявила Лагард.

"Ідеться не про порятунок якоїсь однієї країни чи регіону, а про порятунок усього світу від порочного кола економічного спаду, про необхідність уникнути повторення досвіду 1930-х років, коли бездіяльність, ізольованість і жорсткі ідеологічні позиції призвели до колапсу світового попиту", - підкреслила вона.

Говорячи про "досвід 1930-х", Лагард, очевидно, мала на увазі "Велику депресію", яка почалася в 1929 році й, за великим рахунком, тривала до кінця Другої світової війни.

Лагард попередила, що МВФ перегляне прогнози світового зростання на 2012 рік зі зниженням. Нові оцінки будуть оприлюднені 24 січня.

Для забезпечення економічного зростання у Європі голова МВФ, яка раніше очолювала фінансове відомство Франції, вважає за необхідне подальше пом'якшення грошово-кредитної політики в єврозоні, що також допоможе уникнути надмірного вповільнення інфляції в наступному році.

Програми бюджетної економії, реалізовані по всій Європі, посилюють ризики рецесії, тому тим країнам, які можуть дозволити собі не поспішати з бюджетними реформами, слід задуматися про темпи їх реалізації, заявила Лагард. До таких країн належить, у першу чергу, Німеччина – найбільша економіка єврозони.

Бюджетна інтеграція, на думку Лагард, є одним із найбільш значимих останніх починань у єврозоні.

"Нерозумно, щоб 17 повністю незалежних бюджетних систем розвивалися в рамках єдиної грошово-кредитної політики", - вважає директор-розпорядник МВФ.

Зокрема, вона зазначила необхідність формування інструментів, які дозволять розділити бюджетні ризики всіма 17 країнами єврозони. Йдеться, зокрема, про створення єдиних облігацій єврозони або спецфонду викупу держоблігацій.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!