Киргизія вступить в Митний союз, не виходячи з СОТ

Понеділок, 5 вересня 2011, 10:25

Киргизія має намір вступити до Митного союзу, зберігши членство у Світовій організації торгівлі.

Як передає УНІАН, про це прем`єр-міністр Киргизії Алмазбек Атамбаєв сказав в інтерв`ю виданню "Российская газета" від 5 вересня.

"Ми сповнені рішучості вступити до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану. При цьому Киргизія залишиться учасницею СОТ", - сказав Атамбаєв.

За його словами, нині проводяться постійні консультації в рамках робочої групи країн-членів Митного союзу. "Робота просувається", - запевнив він.

11 квітня  уряд Киргизії ухвалив рішення почати переговори про вступ до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану.

15 квітня уряд Киргизії створив Міжвідомчу комісію з переговорів про приєднання Киргизької Республіки до Митного союзу та Єдиного економічного простору.

Влада Киргизії вважає, що отримає у разі приєднання до Митного союзу такі переваги: безперешкодне пересування товарів без митного оформлення, грошових витрат і втрати часу; розвиток прикордонної торгівлі, яка раніше стримувалася наявністю митного контролю; усунення внутрішніх постів санітарного, ветеринарного, фітосанітарного контролю.

Окрім того країна очікує забезпечення вільного доступу господарюючих суб`єктів до надання на територіях сторін торгівлі послуг; здійснення торгівлі енергоносіями без експортних та імпортних мит; проведення вільної міграційної політики без квот і обмежень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!