"Харківські угоди" не врятували від домовленостей Тимошенко - експерти

Субота, 10 вересня 2011, 14:10

Укладення навесні 2010 року "харківських домоволеностей" з Росією не вирішило основних проблемних пунктів газового контракту 2009 року.

Про це йдеться в переданому УНІАН аналізі Центру східних досліджень (OSW, Варшава).

Аналітики нагадали, що українська влада у квітні 2009 року погодилася на продовження перебування Чорноморського флоту РФ в Криму на 25 років задля дешевшого газу.

"Договір не вирішив двох головних з точки зору Києва проблем контрактів з Росією: невигідної цінової формули та принципу "бери або плати", - написали експерти.

Вони відзначили, що підписаний колишнім прем'єром Юлією Тимошенко десятирічний контракт передбачає закупку Україною щонайменше 33 мільярдів кубометрів газу щороку.

Це, на думку польських експертів, обмежує можливості диверсифікації поставок "блакитного палива" в Україну та запровадження програм енергозбереження, а також збільшення внутрішнього видобутку.

Аналітики нагадали, що чинний газовий контракт забороняє Україні реекспортувати російський газ.

"Україна у випадку економічного сповільнення в майбутньому буде мати великі проблеми із використанням законтрактованого палива", - відзначили вони.

Експерти також висловили думку, що українська влада вирішила загострити "газову" риторику з Росією через те, що в четвертому кварталі цього року, згідно з контрактом, Україна має закупити 11 мільярдів кубометрів газу за понад 4 мільярди доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!