НАТО допоможе Україні ліквідувати радіоактивні відходи СРСР

Вівторок, 26 липня 2011, 13:12

Україна і НАТО вже у вересні готові почати проект із ліквідації радіоактивних відходів, накопичених у результаті реалізації оборонних програм часів СРСР.

Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" повідомив голова місії України при НАТО посол Ігор Долгов.

Він зазначив, що підготовчий процес проекту вже практично завершено.

Зокрема, відбулися оцінкові візити експертів НАТО на місця дислокації небезпечних поховань, місія з оцінки ризиків NAMSА - Організація НАТО з питань матеріально-технічного забезпечення і постачання.

"Залишається підписати імплементаційну угоду, яка визначить практичні параметри роботи, а також залишилося визначити державу-лідера, яка в цьому фонді буде грати ключову роль", - розповів український дипломат.

За інформацією Долгова, першим з об'єктів стане "Вакуленчуки" у Житомирській області, на реалізацію якого буде направлено 899 тисяч євро.

До його реалізації сторони будуть готові приступити вже нинішньої осені. Для подальшої роботи визначено також п'ять інших аналогічних об'єктів, що знаходяться в різних регіонах України.

"Важливо розуміти, що співпраця України з НАТО це не тільки співробітництво у сфері збройних сил, спільні навчання, сили реагування тощо. Значна частина нашої взаємодії здійснюється у тих сферах, які більш важливі і зрозумілі для суспільства, і тому хотілося, щоб суспільство про це знало більше", - підкреслив Долгов.

У зв'язку з цим він навів як приклад ще один проект співпраці України з НАТО з ліквідації надлишкового озброєння та застарілих боєприпасів: "Усім відомо, наскільки небезпечним є зберігання застарілих боєприпасів. Чим швидше і більше таких небезпечних складів буде впорядковано, а озброєнь і боєприпасів знищено, тим краще. Там живуть люди, і це важливо для них".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!