Сбербанк вигадав "альтернативу" БРІК і записав туди Україну

Четвер, 3 лютого 2011, 20:54

Сбербанк Росії вигадав акронім БУРК для Білорусі, України, Росії та Казахстану, аби зібрати в одну групу пострадянські країни з найбільш динамічним економічним розвитком.

Група БУРК має стати аналогічною об'єднанню БРІК, що складається з Бразилії, Росії, Індії та Китаю, пише Deutsche Welle.

Об'єм спільного ринку БУРК разом становитиме трохи більше за три відсотки світового валового внутрішнього продукту.

Проте аналітики російської державної інституції вже офіційно прийняли цей термін задля опису регіону, який має схожі проблеми та може використовувати схожі засоби для досягнення зростання економіки на рівні з Китаєм та Бразилією.

На цьому тижні Сбербанк Росії опублікував аналітичний звіт під назвою "Країни БУРК. Підсумки 2010-го та перспективи 2011-го року"

Автори звіту припустили, що обраний ними термін може базуватися на тих же засадах, як акронім БРІК , який було вигадано десятиліття тому аналітиком Goldman Sachs.

Вони проігнорували глузливі коментарі та зазначили, що слово англійською означає "дуже тверду глибу руди в жилі".

"Цим ми хочемо сказати, що не сподіваємося на те, що необхідні реформи в цих чотирьох країнах будуть проходити легко, скоріш навіть навпаки - ці реформи зустрінуть значний спротив, як політичний, так і адміністративний", - зазначено у дослідженні.

Втім, акронім звучить неприємно схоже на британське сленгове слово berk, що в перекладі значить "бовдур".

Також у звіті йдеться про те, що група країн, з якими Росія планує утворити більш тісне об'єднання, наразі має нечітке майбутнє, і в цілому перспективу можна назвати "помірно оптимістичною".

"Рівень невизначеності дуже високий. Через це робота та прийняття бізнес-рішень тут стають значно складнішими та цікавішими" - говориться у дослідженні.

Окрім цього, у звіті розвиток української економіки було названо "скромним".

Також аналітики підкреслили залежність України від міжнародних позик, в першу чергу - від позик Міжнародного валютного фонду.

На найближчі три роки Сбербанк Росії прогнозує, що середньорічний курс долара в Україні залишатиметься на рівні 7,9 гривень за долар, а зростання реального ВВП у 2013 році перевищить позначку у 6 відсотків.

Серед інших позитивних прогнозів - очікується, що рівень цьогорічної інфляції не буде вище за дев'ять  відсотків, що має стати кращим показником для країни за останні сім років.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!