Азаров запросив Азербайджан до "Вікінга"

Середа, 23 лютого 2011, 18:54

Прем`єр-міністр Микола Азаров пропонує Азербайджану взяти участь у проекті з організації транспортного сполучення "Вікінг".

Таку пропозицію український прем'єр зробив у середу на зустрічі з міністром закордонних справ Азербайджану Ельмаром Мамедьяровим, повідомляє агентство "УНІАН".

"Угода відкрита, в тому числі і для Азербайджану", - сказав Азаров.

Він наголосив, що в разі участі Азербайджану в проекті можна буде налагодити транспортно-вантажне сполучення від Прибалтики через Білорусь і Україну з країнами Центральної Азії.

"У разі приєднання до угоди Азербайджан міг би взяти участь у цьому проекті із метою подальшого можливого продовження маршруту на Казахстан, Туркменістан та інші країни Центральної Азії", - сказав прем`єр.

При цьому він наголосив, що протокол про можливість приєднання Азербайджану до цього проекту уже переданий на розгляд до Міністерства транспорту Азербайджану, і Україна найближчим часом готова провести консультації з цього питання з представниками відомств Азербайджану.

Як відомо, потяг комбінованого транспорту "Вікінг" почав діяти 2003 року. Загальна довжина його маршруту - 1733 км.

Потяг проходить через Україну, Білорусь, Литву і сполучає морські контейнерні і контрейлерні лінії Балтійського регіону з аналогічною системою Чорного, Середземного і Каспійського морів.

Потяг "Вікінг" курсує за маршрутом Іллічівськ (Україна) - Мінськ (Білорусь) - Клайпеда (Литва).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"