Держава захотіла агродержбанк

Вівторок, 18 січня 2011, 10:47

Колишній Держкомзем, а нині Державне агентство з земельних ресурсів ініціює створення державного іпотечного аграрного банку.

Державний іпотечний аграрний банк повинен почати кредитування аграрного сектора вже в 2011 році, пише газета "Экономические известия".

"Банк буде відкритий уже цього року, але на повну потужність почне працювати в наступному", - повідомив заступник голови Державного агентства з земельних ресурсів Микола Калюжний.

Передбачається, що фінустанова буде надавати дешеві кредити під заставу земельних ділянок, що знаходяться у власників землі.

"Орієнтовна ставка по таких кредитах складе 10% річних", - поділився короткостроковими планами Калюжний.

За його словами, повноцінна діяльність банку почнеться відразу ж після набуття чинності законом про ринок землі сільськогосподарського призначення.

Цей законопроект зараз саме перебуває в стадії розробки. І саме цей документ надасть аграріям право розпоряджатися своїми земельними ділянками на свій розсуд.

Сьогодні ж відсутність ринку сільгоспземлі не дає можливість використовувати її як заставу для банку при отриманні кредитів, нагадує видання.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!