Підозрілі банківські операції в Росії втричі перевищили ВВП

Понеділок, 6 грудня 2010, 12:57

Обсяг підозрілих банківських операцій за десять місяців 2010 року склав близько 120 трильйонів рублів.

Це близько 60% обсягу всіх банківських операцій, пов'язаних з економікою, і втричі більше ВВП країни, повідомляє "Коммерсант" з посиланням на Росфінмоніторинг.

Загалом відомство отримало від учасників фінансового ринку понад 5,6 мільйона повідомлень про сумнівні операції.

Більше 90% подібної інформації приходить від банків, а решта припадає на страхові компанії, професійних учасників ринку цінних паперів, ломбарди тощо.

За аналогічний період 2009 року до Росфінмоніторингу надійшло близько 4,7 мільйона повідомлень на суму 57 трильйонів рублів. Чиновники пояснили торішнє зниження числа і обсягу угод, що підлягають контролю, спадом економічної активності.

Банки та інші організації зобов'язані повідомляти Росфінмоніторингу про операції, які перераховані у законі про протидію легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.

Це, зокрема, операції з готівкою на суму понад 600 тисяч рублів, а також операції з нерухомістю на суму понад 3 мільйони рублів.

Окрім цих операцій, відзначає видання, існує перелік підозрілих операцій, критерії яких менш конкретні та відображені у численних листах ЦБ і документах Росфінмоніторингу.

При цьому кількість кримінальних справ, порушених за матеріалами Росфінмоніторингу, зросла порівняно з 2009 роком приблизно на 12% - до двох тисяч.

Це всього 0,3 відсотка від потенційно підозрілих операцій, про які учасники фінансового ринку повідомили відомство.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua