Суд "сховав" документи на дачу Януковича

Вівторок, 28 грудня 2010, 09:30

Київський апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову Кабінету міністрів, яким уряд добивався документів на оренду землі в резиденції "Межигір'я".

Це рішення було прийнято 16 листопада 2010 року, пише газета "Дело" із посиланням на свої джерела.

Папери, які вимагав уряд, могли підтвердити чи піддати сумніву законність угоди про оренду земельної ділянки, де проживає зараз президент Віктор Янукович, зазначає видання.

Як відомо, спірна територія площею 136 га раніше була частиною державного комплексу відпочинку "Пуща-Водиця", проте в 2007 році уряд Віктора Януковича провів відчуження майна, яке тут знаходилося.

Пройшовши ланцюжок посередників, всі активи на території резиденції були куплені комерційною компанією "Танталіт".

Пізніше Кабмін Юлії Тимошенко назвав незаконним відчуження резиденції і спробував повернути її державі, в тому числі, через суди.

У 2009 році в рамках цієї кампанії уряд вів судову тяжбу з держадміністрацією Вишгородського району, на території якого розташовано "Межигір'я".

Центральна влада вимагала від місцевої влади надати документи на оренду землі.

Як тоді інформував Мін'юст, 127,5 га перебували в оренді компанії "Танталіт", 1,7 га - в оренді громадянина Віктора Януковича, 7,6 га - в оренді благодійного фонду "Відродження України".

Кабмін сподівався знайти в цих паперах потрібну зачіпку, якої не вистачало в низці програних судів, де уряд безуспішно намагався визнати незаконним відчуження резиденції.

Перед тим, як подати позов, уряд намагався отримати документи за допомогою звичайного запиту в районну держадміністрацію. Однак у Вишгороді паперів не було.

Як виявилося, земельну документацію витребував народний депутат від Партії регіонів Микола Джига для роботи тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, яка займалася з'ясуванням обставин затримання в 2005 році тодішнього голови Донецької облради Бориса Колесникова.

У парламенті папери не затрималися - депутат відразу їх направив їх до Генпрокуратури.

Саме ця обставина змусила Кабмін Тимошенко йти до суду, щоб нелояльний правоохоронний орган віддав уряду потрібні папки.

4 листопада 2009 року Київський окружний адміністративний суд виніс рішення про те, щоб витребувати у Генпрокуратури документи по оренді землі на "Межигір'я".

Але вже 9 листопада 2009 року рішення було переглянуте за клопотанням третьої сторони - компанії "Танталіт". Судді винесли повністю протилежне рішення, відмовивши задовольняти позов Кабміну.

Оскаржити це рішення уряду Юлії Тимошенко не судилося: на початку березня 2010 року Кабмін був відправлений у відставку, а дата апеляційного розгляду позови була призначена лише на листопад.

У Київський апеляційний адміністративний суд пішли вже члени нової команди - підлеглі прем'єра Миколи Азарова.

16 листопада 2010 року суд був програний, рішення першої інстанції залишено без змін.

Як сформулювали судді у своєму визначенні, на момент відкриття судового провадження у справі і на момент винесення рішення про витребування документів (4 листопада 2009 року) суду не було відомо про проведення Генпрокуратурою перевірки.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua