США і ЄС хочуть модернізації енергоринку України

П'ятниця, 19 листопада 2010, 19:39

США і ЄС на міністерській зустрічі двосторонньої Ради з енергетики підкреслили важливість розвитку "південного газового коридору" через Туреччину і Закавказзя, висловили прагнення сприяти створенню більш стабільного, прозорого і ефективного енергетичного ринку України.

Про це йдеться в комюніке за підсумками засідання Ради, яке відбулося в п'ятницю в Лісабоні за рамками самміту США-ЄС, передає агентство "Інтерфакс".

Делегації очолювали верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон і держсекретар США Хілларі Клінтон.

Крім каспійського родовища "Шах-Деніз 2" США та ЄС розглядають можливість наповнення газопроводу до Європи також газом з некаспійскіх країн і закликають Ірак виконувати нове законодавство про розподіл енергоносіїв і прибутків.

Відзначивши перші позитивні кроки Києва щодо реформування газового ринку України, США і ЄС очікують на подальший прогрес у виконанні спільної заяви про модернізацію ГТС України, підписаного в березні 2009 року в Брюсселі.

США і ЄС доручили своїй робочій групі з енергетичної безпеки продовжувати підтримку Україні щодо чотирьох пріоритетних напрямах.

Це поліпшення інвестиційного клімату в країні і розвиток власних нафтогазових ресурсів; модернізація ГТС; фінансова реструктуризація та підвищення транспарентності національної нафтогазової компанії; підвищення енергоефективності та розвиток відновлювальної енергетики.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!