Ахметов завершив поглинання заводів Бойка

Середа, 17 листопада 2010, 17:49

Холдингова компанія Metinvest BV одержала всі необхідні дозволи антимонопольних органів на економічну концентрацію з ММК ім Ілліча і "Ілліч-Сталі".

Концентрація забезпечить "Метінвесту" більше 50% голосів у вищих органах управління зазначених компаній.

"Сьогодні "Метінвест" завершив операцію з придбання прав власності на контрольні пакети акцій і став контролюючим акціонером "Ілліч-Сталі" та  Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча ", - повідомляє група "Метінвест".

В повідомленні зазначено, що входження ММК ім. Ілліча до складу групи "Метінвест" є важливим етапом у реалізації довгострокової стратегії групи, націленої на зміцнення вертикальної інтеграції.

Як повідомлялося, в червні 2010 року ММК ім. Ілліча заявив про домовленість приєднатися до "Метінвесту" для отримання доступу до сировинних ресурсів та об'єднання зусиль в умовах спаду на світовому ринку сталі.

Збори акціонерів ММК ім. Ілліча і його мажоритарного акціонера "Ілліч-Сталь" 1 липня вирішили провести додаткову емісію акцій на користь Metinvest BV на суму відповідно 2,255 млрд. і 0,724 млрд. гривень. На початку вересня зборів акціонерів схвалили підсумки розміщення акцій.

Частка групи "Метінвест" після завершення процесу об'єднання складе 75%, а 23% залишаться під контролем ММК ім. Ілліча на чолі з його гендиректором Володимиром Бойком.

Холдинг СКМ Ріната Ахметова, як власник 75% частки в "Метінвесті", також заявив про плани останнього передати в партнерство з ММК ім.Ілліча Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат, "Краснодонвугілля", Авдєєвський КХЗ і Харцизький трубний завод, а також вкласти 2 млрд. доларів у розвиток і модернізацію ММК ім. Ілліча.

Згідно з оцінками СКМ, об'єднана компанія в перспективі зможе випускати до 20 млн. тонн сталі на рік.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!