Люксембурзький міністр пропонує запровадити "європодаток"

Вівторок, 19 січня 2010, 10:15

Замість того, щоб і далі вести розмови про оподаткування доходів від відсотків за цінними паперами, а також шукати нові методи боротьби з неплатниками податків у Європейському союзі, варто ліпше разом подумати про те, як наповнити бюджет Євросоюзу новими коштами.

З такою заявою напередодні зустрічі міністрів фінансів ЄС виступив у своїй статті у виданні Financial Times Deutschland міністр фінансів Люксембургу Люк Фріден, пише Deutsche Welle.

"Як переконаний європеєць я прагну невимушеної і об'єктивної дискусії щодо найкращого способу оподаткування прибутків у такій Європі, в якій угоди без кордонів стали повсякденням", - пише Фріден.

Тож, аби забезпечити фінансування численних заходів та проектів з бюджету ЄС, міністр пропонує запровадити так званий "європодаток" на певні послуги та продукти для усіх громадян Євросоюзу.

Спільний "європодаток", на думку Фрідена, можна було б запровадити, приміром, на певні фінансові трансакції.

Ще один варіант - "європодаток" на викиди двоокису вуглецю, спрямований на заходи із захисту довкілля.

Головний аргумент політика на користь запровадження такого податку: громадяни Євросоюзу зможуть чіткіше уявити зв'язок та взаємозалежність між своїм повсякденним життям та бюджетом Євросоюзу, який уможливлює низку важливих для усіх європейців проектів та послуг.

Щоправда, запровадження єдиного "європодатку" експерти вважають малоймовірним, оскільки рішення про це може бути прийнято лише одноголосно.

Натомість окремі країни, приміром, Німеччина, повністю відкидають таку ініціативу. Та й самі пересічні європейці навряд чи привітають черговий податок.

Нині річний бюджет Євросоюзу становить приблизно 120 млрд. євро і наповнюється за рахунок митних та інших зборів, а також відрахувань, що пропорційні внутрішньому валовому продукту країн-членів ЄС.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!