Для допомоги українцям у Порошенка створили мільйонний фонд

Середа, 30 грудня 2009, 16:29

В Україні сформовано консульський фонд у розмірі 1,25 млн. дол. для фінансової допомоги громадянам України за кордоном.

Про це заявив міністр закордонних справ Петро Порошенко на прес-конференції в середу, повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ".

"Нами розпочато реальні зусилля для того, щоб українські генконсульства, посольства могли надати реальну, практичну фінансову допомогу в тих випадках, коли громадяни України потрапляють у складну ситуацію за кордоном", - пояснив міністр.

Порошенко повідомив, що за його наказом було сформовано відповідний консульський фонд.

"Він концентрується у форматі міністерства, користуватися ним можуть тільки керівники дипломатичних установ, але сьогодні у посла є можливість взяти на себе відповідальність і внести термінову пропозицію та скористатися коштами, сконцентрованими в цьому фонді", - пояснив він.

"На сьогодні керівник української дипломатичної установи може не тільки надати моральну підтримку і поспівчувати, а надати реальну допомогу з порятунку життя і здоров'я українського громадянина, забезпечення у певних випадках його транспортування на Батьківщину", - додав Порошенко.

За словами міністра, на сьогодні консульський фонд складає 1 млн. 250 тис. дол., кошти знаходяться на рахунку в "Укрексимбанку".

"Ми плануємо довести його до 5 млн. дол., і посольства України будуть мати вільний доступ до цих коштів", - додав Порошенко.

Міністр також уточнив, що фонд формується в тому числі за рахунок консульського збору, що стягується в дипломатичних установах за кордоном.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!