Міноборони звільнить частоти під 3G

Вівторок, 17 листопада 2009, 16:03

Міністерство оборони має намір 20 листопада звільнити смугу частот, виставлену на конкурс на користування радіочастотним ресурсом під надання послуг мобільного зв'язку третього покоління (3G).

Відповідної домовленості досягли у вівторок представники оборонного відомства і комісії, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на джерело в Національній комісії регулювання зв'язку.

Як повідомлялося, уряд розпорядженням №1119 від 16 вересня 2009 року доручив НКРЗ провести конкурс з видачі ліцензій на 3G-зв'язок і затвердив порядок конверсії радіочастотного діапазону шляхом зміни частотних присвоєнь радіоелектронних засобів (РЕЗ) спецкористувачів за рахунок коштів Міністерства оборони, Міністерства транспорту та зв'язку і НКРЗ.

Цей документ фактично скасував видане попереднім складом уряду влітку 2007 року розпорядження про проведення конверсії за рахунок коштів операторів, які отримали ліцензію.

Розпорядження уряду передбачає виконання умов Міністерства оборони, яке вимагало на фінансування вивільнення частот 2,5 млрд. гривень

Військові отримають 941 млн. гривень протягом 2010-2011 років з коштів, виручених від продажу ліцензій і близько 1,5 млрд. гривень в 2012-2013 році в рамках поточного бюджетного фінансування.

НКРЗ оголосила конкурс на видачу ліцензій, запропонувавши операторам смугу шириною 25 МГц на 15 років зі стартовою ціною в 400 млн. гривень.

Комісія призначила дату конкурсу на 30 листопада і мала намір приймати заявки операторів, які дуже критично поставилися до умов, до 26 жовтня. Проте 20 жовтня президент за зверненням військових указом зупинив дію урядового розпорядження і звернувся до Конституційного суду з запитом про його легітимності.

Такі дії, на думку учасників ринку, повинні були привести до фактичної скасування конкурсу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!