Тимошенко попросила Путіна вгамувати Фірташа?

Середа, 2 вересня 2009, 10:20

Прем'єр Юлія Тимошенко в обмін на "газові" поступки російського прем'єра Володимира Путіна пішла на поступки Росії.

За даними газети "Комерсант-Україна", зокрема, в обмін на згоду, щоб Україна оплачувала тільки спожиті обсяги газу, Тимошенко погодилася на поступки у ставках на транзит газу.

Як пояснило джерело газети в російському уряді, попередня домовленість між прем'єрами про зниження закупівель російського газу була досягнута ще 19 серпня, коли Тимошенко і Путін говорили по телефону.

За словами джерела в Мінпаливенерго, Тимошенко "запропонувала певну знижку в тарифі на транспортування природного газу територією України", а натомість попросила знизити обсяги постачань і припинити судові розгляди з трейдером "РосУкрЕнерго" у Стокгольмі ("Газпрому" належить 50%), який вимагає від "Нафтогазу" виплатити $600 млн. пені за несвоєчасну сплату газу в 2008 році.

Джерело видання в апараті уряду РФ повідомило, що розгляд у Стокгольмі припинено.

У "Газпромі" дану ситуацію у вівторок не коментували. Неофіційно ж повідомили, що "змінювати контракт" з Україною на 2010 рік не будуть. У випадку недопоставок половини обсягу газу "Газпром" може втратити до $5 млрд доходів.

На які поступки готовий піти Київ в обмін на згоду Путіна не вимагати від України вибирати весь законтрактований обсяг газу, Тимошенко 1 вересня не повідомляла.

За словами її радника, члена комітету Верховної Ради з ПЕК Олександра Гудими, "предметів для компромісу між Україною й Росією може бути як мінімум два".

"Насамперед, це ставка на транзит російського газу по території України", - каже він.

"Ще один - це переговори щодо будівництва на території України заводу з виробництва ядерного палива. Україні надійшли дві пропозиції: від російської корпорації ТВЕЛ і американської Westinghouse. Остаточне рішення, з ким реалізовувати проект, поки не ухвалено, але, думаю, буде ухвалено найближчим часом на користь російського виробника", - додає Гудима.

Крім того, за даними газети, Тимошенко висловила готовність Києва підтримувати входження російських банків у капітали українських кредитних організацій, а також участь компаній РФ у приватизації промислових активів в Україні. Наприклад, уже наприкінці місяця має відбутися аукціон із приватизації Одеського припортового заводу.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!