У єврозоні - рекордний спад промвиробництва

Субота, 21 березня 2009, 10:55

Січень 2009 року став часом рекордного за стрімкістю спаду промислового виробництва в єврозоні - на 3,5% порівняно з груднем і на 17,3% порівняно з січнем 2008 року.

Про це повідомляє агентство "УНІАН" з посиланням на дані європейського статистичного агентства Eurostat.

Більшість опитаних Dow Jones Newswires аналітиків чекали для сукупної економіки 16 країн єврозони спаду виробництва лише на 4% місяць до місяця і на 15,5% рік до року.

У грудні 2008 року спад промвиробництва склав відповідно 2,7% і 11,8%.

Для всього ЄС, куди входить 27 держав, цей показник у січні впав до останнього місяця 2008 року на 2,9%, а в річному обчисленні - на 16,3%.

Тим часом, міністерство фінансів Німеччини заявило у п `ятницю про серйозне поглиблення рецесії в країні у зв` язку з скороченням в світі попиту на вироблені нею товари.

"Поточні економічні індикатори в цілому вказують на подальше погіршення становища порівняно з четвертим кварталом і подають сигнал про те, що спад ВВП у першому кварталі прискорився", - зазначається у щомісячній доповіді міністерства.

Провідна економіка Європи скоротилася в останні три місяці 2008 року на 2,1%, а на 2009 рік уряд Німеччини планує зниження ВВП країни на 2,25%, хоча більшість аналітиків вважають цей прогноз надмірно оптимістичним.

"Було б ілюзією вважати, що ми виберемося з цієї кризи швидко, - заявив в інтерв`ю газеті Bild президент Німецької федерації наймачів BDI Петер Кайтель. - Ми лише на початку".

Як повідомлялося, у середині березня Міжнародний валютний фонд знизив прогноз щодо розвитку світової економіки у 2009 році і тепер очікує її скорочення на 0,6% замість зростання на 0,5%, які очікувалися раніше.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!