Міллєр: "Ціна газу в першому кварталі - 360 доларів"

Вівторок, 20 січня 2009, 10:56

Поставки газу в Україну будуть здійснюватися за ціною 360 доларів за тисячу кубометрів

Про це заявив голова "Газпрому" Олексій Міллер на зустрічі з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим, повідомляє "Інтерфакс-Україна"..

"У першому кварталі цього року газ буде постачатися за ринковою формулою ціни, і базова ціна складе 450 доларів. З урахуванням понижуючого коефіцієнта у 20% ціна складе 360 доларів", - сказав Міллєр.

Президент Росії попросив уточнити, що означає понижуючий коефіцієнт.

"Знижка була застосована через те, що тариф за транзит залишився на рівні 2008 року, тобто 1,7 долара за тисячу кубометрів за 100 км", - сказав Міллер.

"З точки зору економічних інтересів та доцільності ухвалено рішення, що ми можемо піти на зустріч Україні і надати знижку в 20%", - додав він.

Міллер зазначив, що "з 2010 року" Газпром "у відповідності з довгостроковим контрактом виходить на ринкові ціни".

"Строго кажучи, ми вже вийшли на ринкові принципи ціноутворення, просто застосували спеціальні умови", - сказав у свою чергу Медведєв.

У ході зустрічі Міллер також зазначив, що "в 2008 році" Газпром "постачав Україні газ по 179,5 доларів за тисячу кубометрів, і це була зовсім не ринкова ціна".

"До 31 грудня ми вийшли на домовленості, які так і не були закріплені, про ціну в 250 доларів, але передбачають механізм спільного експорту газу, щоб українська сторона могла отримувати прибуток, який дозволив би їй дотувати своїх споживачів до 235 доларів", - додав Міллер.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!