У Тимошенко злякалися базарних тіток і знижують збір

Четвер, 15 січня 2009, 14:50
 

Уряд має намір пропонувати мінімальну ставку ринкового податку у розмірі 0,18 грн. за м. кв. на добу (0,03% від мінімальної зарплати) до другого читання проекту закону "Про місцеві податки і збори".

Про це повідомив перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов.

Зараз для працівників ринків діє ринковий збір, верхня межа якого була встановлена декретом Кабінету Міністрів "Про місцеві податки і збори" від 20 травня 1993 року (20% мінімальної зарплати, тобто 113 грн.).

Якщо ринковий збір сплачується за площу торгового майданчика, то запропонований Урядом ринковий податок буде стягуватися з адміністрацій ринків за загальну площу (з проходами, туалетами тощо).

Таким чином, площа, за яку доведеться платити працівнику ринку, збільшиться.

"Враховуючи те, що середнє співвідношення торгової площі до загальної площі ринку складає 50/50, та те, що ставку податку пропонується суттєво зменшити, сума загального платежу для конкретного працівника ринку все одно стане меншою порівняно із тими сумами, які підприємцям доводиться платити зараз", - повідомив  Турчинов. 

Як відомо, в першій редакції закону збір було збільшено в 7 разів. У четвер Верховну Раду пікетували працівники ринків, а депутати, що не входять до більшості звинуватили в уряд в намаганні знищити робочі місця. Після чого фракція БЮТ заявила, що готова проголосувати за відповідні зміни до закону щодо зменшення збору.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!