Ціна на нафту катастрофічно знижується

Вівторок, 30 вересня 2008, 12:08

Ціни на нафту пережили рекордне за останні кілька років зниження.

Цепов'язано з ситуацією, що виникла навколо законопроекту "плану порятунку". Палата представників Конгресу США проголосувала проти законопроекту, що дозволяв уряду провести викуп неліквідних активів банків на 700 млрд. дол.

У понеділок у Нью-Йорку контракти на листопад подешевіли на 10,52 дол., або 9,8%, - до 96,37 дол. за барель, повідомляє агентство "Інтерфакс Україна" з посиланням на агентство Bloomberg.

В абсолютному виразі це найбільше зниження цін із січня 1991 року, коли американські збройні сили здобули перемогу в Кувейті.

Зниження індексу Reuters/Jefferies CRB Index, що враховує ціни 19 сировинних  в понеділок досягло рекордної позначки з 1956 року; у порівнянні з рівнем початку липня він опустився вже на 28% і досяг оцінки в 343,22 пункту.

Знижуються ціни на мідь, пшеницю, інші біржові товари, тому що учасники ринку усе більше побоюються з приводу перспектив світової економіки й можливості збереження в цих умовах високого попиту на сировину.

У вівторок на електронних торгах ціна на нафту продовжує знижуватися. Вона досягала в ході торгів 95,40 дол. за барель, знизившись ще на 1%.

У порівнянні з липневим максимумом (147,27 дол. за барель) нафта подешевіла на 35%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua