Фінанси

Підозрюються у схемах, або як банкіри виявляють "ризикованих" клієнтів
НБУ розширив перелік ризикових операцій. У клієнтів уже виникли складнощі, проте поки їм доведеться виконувати всі вимоги банку. В інакшому випадку платіж може "зависнути" на невизначений термін. (Рос.)
Митниця+1. Кабмін готує нового ревізора
Напередодні уряд створив міжрегіональну митницю ДФС. ЕП з'ясовувала, що це за орган, і чому платники податків повинні його утримувати.(Рос.)
Що відбувається з "Приватбанком"
Уже два роки банк в центрі уваги, оповитий різними чутками. ЕП з'ясувала, які чутки дійсно заслуговують на увагу, і що чекає фінустанову в майбутньому.(Рос.)
У погоні за збитками. Як Укрінбанк став неплатоспроможним
Укрінбанк виводив кошти через пов'язані компанії, а також діяв собі в збиток, щоб приховати реальний стан справ. Фонд гарантування вкладів вже виплатив вкладникам цього банку 1,8 млрд грн.(Рос.)
Новий бюджет країни: рента вниз, акцизи вгору, видатки обрізати
Пошук балансу поки зводиться до оптимізації витрат. Однак в уряді сумніваються, що це можливо буде зробити без перегляду податків. Перші претенденти на підвищення - акцизи.(Рос.)
30 днів без валюти: чи допоможе рішення Нацбанку експорту в ЄС
Національний банк дав багатообіцяючий сигнал для експортерів, збільшивши термін повернення валютної виручки до 120 днів. Наскільки цей крок допоможе українським компаніям?
Чи втримається курс гривні восени
До кінця року очікується кілька "пікових" періодів, під час яких тиск на курс посилиться. За оцінкою експертів, курс гривні в осінньо-зимовий період може становити 26,5-27,5 гривні за долар.(Рос.)
Секрет успіху Швейцарії: банки чи свободи?
Стати Швейцарією — значить лібералізувати економіку, скоротити державні витрати і податки, дерегулювати бізнес. Уряд як слуга суспільства повинен робити якомога менше: охороняти мир і неупереджено вершити правосуддя.
Юлія Берещенко: Фонд гарантування вкладів — найслабший керуючий проблемними активами
Голова Департаменту консолідованих продажів і управління активами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про роботу її департаменту, якість активів неплатоспроможних банків і про те, хто зараз цікавиться ринком проблемних боргів в Україні.(Рос.)
Чому держпідприємства досі не реформовані
Реформа сектора просувається повільно. Її гальмують менеджмент державних компаній, який бажає зберегти тіньові доходи, та відсутність єдиної думки щодо державних активів у парламенті. (Рос.)
Кому війна, кому мати рідна: фортифікації посипалися
Проект будівництва фортифікацій в зоні АТО, що рік тому, зі слів чиновників, був успішно завершений, почав сипатися, як пісок. Кримінальні справи, зниклі гроші та порослі травою укріплення — ось результат розтрати 850 млн грн з держбюджету.
Ігор Мазепа: Краще б продали ОПЗ Коломойському п'ять років тому за 600 мільйонів
ЕП поговорила з відомим інвестбанкіром і радником голови АП Ігорем Мазепою про те, хто впливає на кадрові рішення в Адміністрації, чого чекати від приватизації, що буде з ОПЗ, і чому уряд насправді не хоче ще одного траншу від МВФ.(Рос.)