Публікації

Іпотека кусається все зліше
Лояльність до клієнтів в українській банківській практиці є досить рідкісним явищем. Штрафи навіть за невелику затримку можуть сягати 3% від суми боргу за кожен прострочений день...
З України почнуть вивозити готівку
Дозвіл Національного банку вивозити через кордон до 10 тис. євро покликаний зменшити кількість непорозумінь між митниками та іноземцями. На це сподіваються у Державній митній службі України. В НБУ ж розраховують, що таким чином люди позбудуться надлишків валюти.
Хімічна промисловість України може зупинитися
Хімічні заводи України занадто енергозалежні. І зі збільшенням ціни на газ їх рентабельність зменшується. Вже 2009 року вартість блакитного палива може досягти тієї межі, за якою виробляти хімічну продукцію в Україні стане просто не вигідно.
Дніпроенерго: далеко не останній шанс Ахметова
В середу, 18 червня, мали відбутися збори акціонерів "Дніпроенерго". На цих зборах держава мала підтвердити легитімність нового керівництва компанії. Енергетична компанія України на сьогодні володіє пакетом 76% акцій, після скасування додатквої емісії паперів, яка збільшувала долю Ахметова до 44%.
Стабільність валютної непередбачуваності
Сьогодні дещо стихли пристрасті від адміністративної ревальвації гривні. Настав час звернутися до об’єктивних (макроекономічних) характеристик і показників. Саме вони можуть засвідчити коректність та вчасність окремих кроків валютної політики, і загалом перевірити правильність дій Центрального банку країни, спрямованих на забезпечення стабільності гривні.
Вітчизняним аграріям не вистачає комбайнів
Найболючіше питання - кредитування. В Україні сільгосптехніку дають під 25% річних. В Росії це 2-3%, а у Білорусі - взагалі безвідсотковий кредит. Тому наш найбільший конкурент - саме Білорусь. Китаю, наприклад, необхідно багато часу для того, аби задовольнити цією продукцією власні потреби.
До Євро-2012 готова лише Одеса
Більшість міст України ще не готові прийняти футбольних уболівальників ЧЄ 2012 року у своїх готельних комплексах. Будівництво ведеться без ентузіазму - немає, ні бажання, ні належної законодавчої бази.
Нафта дорожчатиме
Двотижнева перерва на світовому ринку енергоресурсів закінчилася. Про це стало зрозуміло 6 червня, коли нафта подорожчала майже на 9% - до $133,2/барр. Треба сказати, що на початку автомобільного сезону ніхто й не мав особливих ілюзій з приводу стабілізації, не кажучи вже про зниження цін. Таким чином, українські мережі дістали чергового поштовху, який виявиться на поверхні (читай - на стелах АЗС) у другій половині червня.
Чому ростуть ціни на наші продукти?
Світові ціни на продовольчу продукцію, за даними ООН, зросли на 57% у річному вимірі. Національний банк України називає це однією з основних причин вітчизняної інфляції. У той же час, значного підвищення цін на харчові продукти наступного року навряд чи варто очікувати.
Податкові рекорди Тимошенко
Нинішній рік в Україні став рекордним зі стягнення податків та митних зборів. За п'ять місяців податківцям вдалося відправити до бюджету майже 43 мільярди гривень. Митникам - більше 40 мільярдів. Обидва відомства значно перевищили обсяги зборів у порівнянні з січнем-травнем минулого року. Втім експерти вважають, що радіти немає з чого: до збільшення зборів призвела інфляція, а отже успіхи уряду - лише паперові.
Інфляційна істерія
Темпи зростання інфляції у травні 2008 року уповільнилися до 1,3% порівняно з 3,1% у квітні. З початку року індекс споживчих цін зріс на 14,6%. Незважаючи на уповільнення темпів росту інфляції, порівняно з травнем 2007 вона вже досягла позначки в 31,1%. Головний фактор - зростання споживання на сьогодні до рівня 1990 року, в той час як виробництво не перевищує і 50% від того ж самого року
Кібернетика проти енерговитрат
Сотні мільярдів гривень обіцяють зекономити Україні розробники Єдиної державної системи моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати паливно-енергетичних ресурсів і житлово-комунальних послуг. І наголошують, що шлях до цього тернистий, адже, економлячи гроші споживачів, вони унеможливлять отримання надприбутків постачальниками.
Нестача електрики збирає хмари над країнами колишнього соцтабору
Південно-Східна Європа й Угорщина успадкували від комунізму великий електроенергетичний сектор, створений для обслуговування важкої промисловості. Вона різко пішла на спад після 1989 р., залишивши невикористаний надлишок електрики. Однак після 2000 р. почався приріст виробництва, і підняв потребу в енергії вище соціалістичного рівня.
Дилема Стельмаха, частина 2
Серед незаможних відсоток тих, хто отримує дохід у гривнях, значно більший, ніж серед багатих. До першої категорії належать пенсіонери, працівники бюджетної сфери, наймані робітники великих підприємств - все це "гривневі" українці. А от володарі бізнесу, особливо експортно-орієнтованого, власники великих валютних депозитів - це друга категорія, "доларові" хлопці, їм ревальвація не в радість.
Енергетична лихоманка
Поки ж "Нафтогаз", як тільки йому вдається заробити якісь кошти, мусить їх спрямовувати на урядові соціальні програми. А Кабінет Міністрів продовжує вирішувати питання енергетичної безпеки за допомогою адміністративного тиску на ринок і реприватизації.
Інерція "паливних" цін
Світове подорожчання нафти в середині травня знизило оберти, а до кінця місяця й зовсім припинилося. Проте, сьогодні вартість "чорного золота" знаходиться на максимальних за всю історію позначках. Говорити про вплив цінової стабілізації на український ринок поки що рано, оскільки на наші АЗС тільки зараз почало надходити паливо, закуплене на початку травня за досить високими цінами.