Публікації

Україна готова до реформи житлово- комунального господарства
До масштабної перебудови житлово-комунального господарства нині готові, і інвестори, і законодавці. Незабаром вони можуть переглянути програму реформи галузі, яка не діяла з 2004 року.
Автоімпортери опускають руки
У Верховній Раді зіштовхнулися інтереси вітчизняних виробників автомобілів та автоімпортерів. Лобісти обох зацікавлених сторін змагаються щодо можливого подолання вето президента на закон, який змінює митні тарифи.
Пінчук розширює власну медіа-імперію
Віктор Пінчук таки придбав контрольний пакет акцій видавництва "Економіка". Окрім того, з 1 липня керівником бізнес-комунікацій Пінчука East One Group стане Наталя Вовк - дружина головного редактора "Інвест-газети" Сергія Вовка.
Оманливий спокій паливного ринку
На світовому ринку ціна на паливо відносно стабілізується, а український непогано забезпечений ресурсами. Тим часом уряд продовжує наполягати на пільгових поставках для села, тим самим претендуючи знову наступити на іржаві граблі.
Податкова компенсуватиме відсотки валютної іпотеки?!
Формально Податкова заявила, що буде компенсувати громадянам частину відсотків з житлових кредитів. Але в реальності не все так просто.
А ви ще плануєте купити автомобіль?
В Україні різко впав рівень продажу автомобілів. У травні їх реалізовано на 18,5% менше, ніж у квітні. Причини: вступ до ВТО та нові умови автокредитування.
Обмануті вкладники. Історія перша: ПриватБанк
Робітники Приватбанку залучають клієнтів будь-якою ціною з однієї простої причини. У банку існує система преміальних, яка нараховується залежно від кількості залучених працівником клієнтів.
Тимошенко наКРУтила 9 мільярдів
Тимошенко знадобилося більше 6 місяців, щоб оприлюднити "очевидні" факти розкрадання бюджету попереднім урядом. Прем'єр-міністр заявила про розкрадання 10,2 млрд грн. Проте в офіційних документах контрольно-ревізійного управління при Міністерстві фінансів ця сума складає лише 1,3 млрд грн.
Літати стане дешево
Від моменту, коли перший літак, вартість квитків на який складатиме від 80 гривень, злетить у повітря, в Україні почнеться справжня авіаційна революція. Обсяги пасажирських перевезень зростуть одразу в декілька разів, почнуть відроджуватися аеропорти, а в країну рікою потечуть нові інвестиції.
Україну завалили цукром
Більше 1 млрд. грн. збитків очікують цього маркетингового року вітчизняні цукрозаводи. Проте українські споживачі, на думку експертів, від цього не постраждають.
Долар спливе у нафті, а Україна – в ріпаку
Конфліктна ситуація на Близькому Сході може зміцнити долар і підвищити ціни на нафту. Як наслідок, може подорожчати сировина для біопалива, а через брак посівних площ у світі зменшаться обсяги вирощування харчових культур. Україна може не відчути на собі глобальних тенденцій, окрім послаблення гривні.
Ціни на нафту: пошук винуватих
Світ продовжує перебувати під напругою після рекордного стрибка ціни на нафту 6 червня. Лідери нафтовидобувних країн як завжди змагаються у прогнозуванні цін. Тривожні нотки відчуваються й у словах українських урядовців, хоча й з характерною комічною тональністю.
Іпотека кусається все зліше
Лояльність до клієнтів в українській банківській практиці є досить рідкісним явищем. Штрафи навіть за невелику затримку можуть сягати 3% від суми боргу за кожен прострочений день...
З України почнуть вивозити готівку
Дозвіл Національного банку вивозити через кордон до 10 тис. євро покликаний зменшити кількість непорозумінь між митниками та іноземцями. На це сподіваються у Державній митній службі України. В НБУ ж розраховують, що таким чином люди позбудуться надлишків валюти.
Хімічна промисловість України може зупинитися
Хімічні заводи України занадто енергозалежні. І зі збільшенням ціни на газ їх рентабельність зменшується. Вже 2009 року вартість блакитного палива може досягти тієї межі, за якою виробляти хімічну продукцію в Україні стане просто не вигідно.
Дніпроенерго: далеко не останній шанс Ахметова
В середу, 18 червня, мали відбутися збори акціонерів "Дніпроенерго". На цих зборах держава мала підтвердити легитімність нового керівництва компанії. Енергетична компанія України на сьогодні володіє пакетом 76% акцій, після скасування додатквої емісії паперів, яка збільшувала долю Ахметова до 44%.