Публікації

Приватизація-2010: черговий провал?
Фонд може виставити "Укртелеком" на конкурс не пізніше 15 серпня, інакше він не встигне перерахувати гроші від продажу у бюджет-2010. В уряді і Фонді розуміють, що шансів підготувати оператора і покупців до конкурсу у 2010 році небагато, тим не менш, від торгів вони поки що не відмовляються.
Агросектор зникає. Будемо їсти європейське?
Європейці залишили для своїх продуктів, що завозяться в Україну, експортні субсидії. Це дозволить їм убити вітчизняну харчову галузь, як колись була убита легка промисловість. Якщо уряд дріматиме, український агросектор перетвориться з експортера на імпортера їжі.
Олександр Дубілет: Україну від другої хвилі кризи врятують заробітчани
Я рідко стикався з рейдерством. Як на мене, банки масово його не застосовують. Рейдерство має сенс стосовно великих об'єктів. Дорого коштують судові процедури, робота з виконавчою службою, тож щодо дрібних об'єктів воно не застосовується. Втім, на рівні директора відділення це може бути.
Псевдосеквестр бюджету: уряд робить ставку на кредити
Кабмін пішов шляхом механічного скорочення видатків за окремими статтями, фінансування яких і так мінімальне. Урізання освіти та медицини є асоціальним. Уряд має інші резерви для оптимізації видатків - СБУ, прокуратура і МВС, які разом витрачають 15,8 мільярда гривень.
Парламентський тиждень: бізнесу легше, мери у смутку
Улюблена іграшка російського уряду - "дерибан" коштів на непотрібні газогони. Український уряд теж має фетиш - "Євро-2012". Масштаб не російський, але на хліб з маслом вистачає. ПАР на десять стадіонів витратила 1,2 мільярда євро, Україна на підготовку до чемпіонату - 12,7 мільярда євро.
Борги "Нафтогазу": погляд з Оксфорда
Компанія називає "економічно обґрунтованими" ціни для побутових споживачів на рівні 1 055,19 гривні за тисячу кубометрів, бо паливо для них вважається газом вітчизняного виробництва, який вона купує у своїх дочірніх підприємств за 200-320 гривень за тисячу кубометрів.
Мічені Нобелем: інтерпретатор Роберт Ауманн
Василь, зрозумівши підступну стратегію Софії, кожної наступної гри застосовуватиме кару. Софія, побачивши, що заробити їй вдасться лише раз, змінить стратегію на чесну. Так Ауманн доводить парадоксальну річ: погроза допомагає співробітництву.
Азаров віддасть право звести "ядерний" завод росіянам?
Звісно, американці таку позику надати не можуть. Їхні проекти традиційно фінансує Європейський банк реконструкції та розвитку, який надає кредити хоча й за низькою ставкою, але не нульовою. А у росіян ніхто не питатиме, звідки вони взяли гроші, за які будують завод.
Податковий кодекс як епітафія
У 2008 році було порушено 3 тисячі кримінальних справ, 602 особи засуджено, 13 - виправдано. Тобто до суду було доведено лише кожну п'яту справу. Можна припустити, що найчастіше справи порушувалися для вчинення тиску на посадову особу чи підприємство.
Гроші МВФ: благо чи консервація кризи?
"Зрозуміло, що ефект для економіки не буде швидким - кошти не почнуть надходити безпосередньо в економіку країни. Цей кредит матиме "заспокійливий" ефект на інвесторів і покращить сприйняття українського ризику".
Бензин стане гіршим і подорожчає?
Останні ініціативи Мінпаливенерго ускладнили діалог між чиновниками та учасниками ринку. Одна із червневих спільних нарад закінчилася скандалом. У відповідь на відмову компаній продовжувати розмову у недружньому тоні, заступник міністра зобов'язав десять відомств перевірити автозаправні мережі.
Первородний гріх і капітальні обмеження
Капітальні обмеження можуть бути корисні для України, але не у нинішньому вигляді. Більш того, певні застереження щодо імпорту капіталу необхідні у будь-якому разі. Поточні ж обмеження на його експорт надлишкові і безглузді.
З "Кишені" дістали "Велмарт"
Новина про ребрендинг мережі викликала занепокоєння власників корпоративних облігацій. Інвестори побоюються імовірного виведення активів компанії та відкриття магазинів у рамках іншої юридичної особи.
Облігаційна війна: птаха щастя завтрашнього дня?
Фінансова криза показала, що судова система і законодавство щодо захисту прав кредиторів недосконалі. Виявилося, що боржники можуть ігнорувати вимоги банків і навіть відверто знущатися над ними. Кредитори дорожать своєю репутацією, тому діють у рамках закону. Боржники ж вдаються до хитрощів.
Сергій Оксаніч: якщо ви не слухаєте аналітиків, ви не інформовані, а коли слухаєте - дезінформовані
Ринок - це довіра. Нині довіра до корпоративного ринку облігацій підірвана. Всі емітенти, навіть які могли платити, цього не робили. Вони вирішили: якщо інші не платять, то чому ми будемо платити? Хоча для багатьох це був єдиний спосіб вижити. Коли ти весь у багні, тебе менш за все турбує, чи правильно зав'язана краватка.