Публікації

Податковий кодекс: 6:0 на користь уряду
Для "виймання готівки" справді найкраще підходить використання приватного підприємця. Однак це був легальний спосіб, який давав 200 гривень бюджету. Невже влада думає, що тепер підприємці побіжать реєструватися платниками ПДВ?
Угорські реформи врятують євро?
Найбільш помірковано уряд урізав соціальні виплати. Він уже мав приклад Греції, яка зменшила зарплату бюджетникам і підвищила пенсійний вік та тривалість робочого дня. Це призвело до страйків і сутичок з поліцією. Будапешт діяв інакше.
Україну чекає нова газова атака Кремля?
Методичне викручування рук "Газпром" українцям і білорусам наштовхує на ідею об'єднання, однак наразі не помітні навіть спроби такої інтеграції. Спостерігається лише вправляння у підлабузництві перед багатим на газ сусідом. Очевидно, що така політика нічого не дасть.
Держава знову рефінансуватиме Укргазбанк?
Інтерес держави полягає у побудові прибуткової діяльності установи із залученням її до кредитування державного сектора економіки. Проте наявність корпоративного конфлікту у його стінах не сприяє цьому і не прикрашає Мінфін, під опікою якого знаходиться банк.
СПРЕД: уряд створює нові офшори?
Застосування СПРЕД виправдане тоді, коли загальний податковий режим в країні не забезпечує залучення інвесторів у конкретні регіони чи галузі, які не можуть бути профінансовані за рахунок держави, але потреба у розвитку яких має державне значення.
Обама вимагає від британців 20 мільярдів
На "ТНК-ВР" аварія у Мексиканській затоці навряд чи вплине. Співвласник корпорації Михайло Фрідман заявив, що не припинятиме співпрацю з британцями, а проблеми з розливом нафти не похитнуть стабільність ВР. Однак ринок вуглеводнів може змінитися.
Спрощене оподаткування: реформа на користь уряду
Для переходу на спрощену систему фізичним особам необхідно пропрацювати на загальній системі оподаткування протягом року з доходом не більше 500 тисяч гривень і кількістю працівників, яка не перевищує десяти осіб. Можливо, це колізія.
Укрсоцбанк поглине "Пузату хату"?
Представник Укрсоцбанку з боку материнської Unicredit Group так мотивував свою відмову про реструктуризацію кредиту на зустрічі з представниками "Пузатої хати": "У вас багаті власники. Хай платять зі своєї кишені".
Російський кредит: переливання крові у шлунок
Відкласти розміщення цінних паперів владі довелося через кризу у Західній Європі. Вона спричинила зростання ставок на міжнародному ринку запозичень до 9%, тоді як Мінфін розраховував на 6,8-8% річних. Тому цінова пропозиція росіян видається привабливою, але виникає питання про те, що було запропоновано натомість.
Ахметов вирішить проблему Бойка за контроль над ММК?
Скоріш за все, з'явився Ахметов і пообіцяв допомогти вирішити ситуацію, за умови продажу контрольного пакета ММК "Метінвесту". Бойко просто не мав вибору, тому і погодився. Адже комісія може і узаконити цей продаж, і "відмотати" його назад.
Міноборони грається в солдатики?
Причина маневрів - на поверхні. Під переформування частин Міноборони вибиває додаткові кошти, витрачання яких майже не контролюється. Здається, Румунія має підтримати ці заходи із свого бюджету, адже більш руйнівних наслідків для безпеки України годі й вигадати.
Україна віддала Росії ще й тепловоз
"Результати торгів визначені за межами ФДМ. Чому не вистачило розуму підняти ціну на кілька мільйонів хоча б для преси? Якщо НВО імені Фрунзе пише у заявці стартову ціну і не робить жодного кроку, то навіщо воно бере участь у конкурсі?".
Україна залишиться без каспійського газу?
Зведення "Південного потоку" не подобається ні Україні, ні Туреччині. Однак перешкодити такому будівництву або отримати плату за користування шельфом ці держави не зможуть: міжнародне право не передбачає таких можливостей.
Як вивести будівництво з коми
Потребує обговорення і процедура здачі доступного житла в експлуатацію. Через встановлення фіксованої низької ціни квадратного метра будівельники під час виконання оздоблювальних робіт застосовують низькоякісні матеріали. Пізніше 90% мешканців роблять ремонт заново.
Приплив капіталу: благословення чи прокляття?
Уряд може застосувати більш жорстку фіскальну та менш жорстку монетарну політику, аби протидіяти зростанню пропозиції грошей, спричиненої припливами капіталу. Скорочення витрат державного сектора допоможе обмежити зростаюче приватне споживання та інвестиції, які живляться іноземним капіталом.
Мічені Нобелем: антиінфляційний стратег Едмунд Фелпс
Емпіричні дослідження підтвердили правоту ученого. Виявилося, що інфляційні очікування суттєво впливають на показник реальної інфляції, а самі залежать від інформації про темпи росту цін у минулі періоди.