"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

В ООН шоковані ситуацією в Нікополі після катастрофи Каховської дамби

П'ятниця, 22 вересня 2023, 11:51 -

Після підриву росіянами Каховської дамби в річці в районі Нікополя майже не залишилося води.

Про це заявила гуманітарний координатор ООН в Україні Деніз Браун на брифінгу в Києві.

"Минулого тижня в понеділок я була в Нікополі. І що абсолютно шокує, що там у річці майже не залишилося води", - сказала вона.

Як зазначила Браун, рівень води там надзвичайно низький, і доступ до чистої води - основний пріоритет для жителів Нікополя.

Реклама:

"ООН і місцева влада надають жителям Нікополя питну воду. Розміщено 20 майданчиків по місту, величезні контейнери, які наповнюються тричі на день. Існують групи WhatsApp, якими керує місцева організація, де повідомляють людям про надходження води", - сказала гумкоординаторка.

Загалом, у рамках реагування на підрив Каховської дамби ООН та її партнери доправили до постраждалих районів продовольство, воду, грошові кошти, медичну допомогу, захист і транспорт.

"5,3 мільйона літрів питної води було надано. Після руйнування дамби в постраждалих районах було роздано близько 2 мільйонів таблеток для очищення води. 240 000 продовольчих пайків і грошову допомогу для 20 000 осіб. Так що допомога була надана дуже велика", - сказала Браун.

Реклама:

Загалом у червні ООН здійснила поставки допомоги, достатні для приблизно 200 000 осіб.

Також ООН надала грошову допомогу майже 20 000 осіб і зареєструвала ще 20 000 для отримання підтримки.

Нагадуємо:

Нікополь розташований на берегах Каховського водосховища річки Дніпро. 

Раніше речник Управління ООН з координації гуманітарних питань Савіано Абреу в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив, що приблизно 11 мільйонів людей по всій Україні на сьогодні мають проблеми з доступом до води, санітарії та гігієнічних послуг.

Реклама: